HP G62 B13-ST Isınma Sorununu Çözmek İçin Ekipman Almak

ManyakBilgisayar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende HP G62 B13-ST laptop var. Aşırı ısınıyor, termal gerekli, BIOS güncellemesi gerekli.

Ben 4 GB'lik RAM, uygun batarya, laptop soğutucusu (alt) birde harici fan alacağım. (Yeni)

Uygun mu sizce?:

Uygun ise cevap verin. Uygun değil ise başka ürünler tavsiye edebilirsiniz.

2 günüm var.

Öncelikle termal macununu yapacağım, BIOS güncellemesini yapacağım ve Windows 8 Pro kuracağım. Orijinal satın aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin DDR3 800/1066 destekliyor. 1333'ü de çalıştırabilir duruma göre. Mevcut RAM özelliklerine uygun bir ürün al, uyumsuzluk riski azalır.

Linkteki fan harici değil.

Standların genel olarak pek işe yaradığını düşünmüyorum, tercih senin tabii.

Önce iç temizlik ve macun yenile bence.

Isınma HP'nin genel bir sorunudur. Notebook soğutucu ve termal macun değişimi biraz azaltsa da yine belli bir miktar ısınma olur.

Bu arada ben bu bilgisayarı 2011'den beri kullanıyorum. Geçen sene içini açtım bir güzel termal macunu sürdüm. Fanını temizledim. Buz gibi hava veriyordu. :D

HP bilgisayarların içini temizlediğinizde ve termal macun sürdüğünüzde 5 ay götürüyor.
Bu arada alacağım ekipmanları değiştirdim. Yine batarya ve fan aynı kalacak. Sadece RAM ve alt soğutmayı değiştirdim.

http://www.hepsiburada.com/tx-ergos...b-hub-notebook-sogutucu-txacnbergst-p-BS41599

2 Gb Ddr3 Notebook Ram Sıfır GittiGidiyor'da 154760003

Bu Ekipmanları satın aldıktan sonra yapacaklarım :

• Fanı değiştireceğim
  • İşlemciyi ve grafik kartına bolca termal macun süreceğim
  • RAM'i takacağım
  • BIOS'u güncelleyeceğim
  • Windows 8 Pro (Orijinal) kuracağım
  • Bütün driverları kuracağım

Sayın Recep Baltaş, acaba bunlar uygun mudur?

Bolca termal macun sürmek daha az ısınacak anlamına gelmiyor. Metal kısmı ince bir tabaka şeklinde kaplamanız yeterli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı