HP GT 630 ekran kartı 90C'de çalışıyor

OmerBRN

Centipat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 4460 3.20GHz
GTX960 (2GB) Ekran Kartı
DDR3 8GB 1600MHz RAM
256SSD(SAMSUNG) , 320HDD(WD BLUE)
Gigabyte Z97X Gaming 3
Herkese merhaba. 22.03.2023 tarihinde HP GeForce GT 630 ekran kartı aldım. İlk aldığım günler sorun yoktu. Ama şimdi (iki gündür) ilk açtığımda 30 derece ile açılıyor. Ama herhangi bir yere (tarayıcı, GTA 4 vs.) Girip çıkınca 90dereceden 10 dakika içinde 60 dereceye düşüyor ve 60 derecede sabitleniyor. Sizce sorun ne olabilir? (Not: Termal macun daha yeni ve MX-4 sürdüm. Ancak fanından ciddi bir ses geliyor. Sesi çıkmayan kasam, akşam açılmayacak hale geldi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. 22.03.2023 tarihinde HP GeForce GT 630 ekran kartı aldım. İlk aldığım günler sorun yoktu. Ama şimdi (iki gündür) ilk açtığımda 30 derece ile açılıyor. Ama herhangi bir yere (tarayıcı, GTA 4 vs.) Girip çıkınca 90dereceden 10 dakika içinde 60 dereceye düşüyor ve 60 derecede sabitleniyor. Sizce sorun ne olabilir? (not: Termal macun daha yeni ve MX-4 sürdüm. Ancak fanından ciddi bir ses geliyor. Sesi çıkmayan kasam, akşam açılmayacak hale geldi.)

Kasayı açıp fanları ve kartı kontrol etmeniz mantıklı olur.

Bir uygulama ekran kartınızı zorluyor olabilir. Nvidia ayarlarından performans seçmiş de olabilirsiniz.
Herhangi bir şey yapmadım , MSİ Afterburner yüklediğimde ekran kartı ile alakalı bir şeye dokununca mavi ekran yiyorum. Hatta bilgisayar Windows 10'da bile çalışmadı. Mecbur Windows 7 kullanıyorum. Ondan olabilir mi?

Kasayı açıp fanları ve kartı kontrol etmeniz mantıklı olur.

Fanını temizledim, ancak yağım olmadığından yağlayamadım. Altına bir fan yerlestirdim şimdilik 30-35 derecelerde geziyor.

Neyse arkadaşlar şimdilik kaçmalıyım akşama sahur var. Yarın 4-5 gibi cevaplarınıza dönerim İyi geceler.

Herhangi bir şey yapmadım , MSİ Afterburner yüklediğimde ekran kartı ile alakalı bir şeye dokununca mavi ekran yiyorum. Hatta bilgisayar Windows 10'da bile çalışmadı. Mecbur Windows 7 kullanıyorum. Ondan olabilir mi?

Fanını temizledim, ancak yağım olmadığından yağlayamadım. Altına bir fan yerlestirdim şimdilik 30-35 derecelerde geziyor.

Neyse arkadaşlar şimdilik kaçmalıyım akşama sahur var. Yarın 4-5 gibi cevaplarınıza dönerim İyi geceler.
İşlemciniz ile ekran kartınız uyumsuz olabilir. İşlemciniz iyi ekran kartı kötü ise darboğaz olur uyumsuz olur. Ekran kartı daha iyi işlemci kötü ise işlemci iyi besleyemez ekran kartını, bu sefer de ekran kartı zorlanır. İşlemciniz nedir?

İşlemcim Core 2 Duo E7500 Core 2 Quad 8300 alacağım bir kaç hafta sonra

Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkür ederim,sorunu çözdüm. Macunu yanlış şekilde sürmüşüm (çok fazla şekilde). Bu nedenle ısnıyormuş. Herkese iyi akşamlar:)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı