Çözüldü HP laptop 15-bs0xx SSD için ek slot var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enginmaster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba kusura bakmayın sizi yoruyorum. Laptopuma SSD alacağım ama anakartta ek bir slot var mı nasıl bakabilirim?
Önereceğiniz SSD varsa söyleyebilir misiniz? (Min 240 GB)
Eğer anakartta slot yoksa SSD'yi CD ROM.
Yerine taksam performans düşüşü çok olur mu?
Laptop ürün adı: HP laptop 15-bs0xx.
Özellikler:
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle merhaba kusura bakmayın sizi yoruyorum. Laptopuma SSD alacağım ama anakartta ek bir slot var mı nasıl bakabilirim?
Önereceğiniz SSD varsa söyleyebilir misiniz? (Min 240 GB)
Eğer anakartta slot yoksa SSD'yi CD ROM.
Yerine taksam performans düşüşü çok olur mu?
Laptop ürün adı: HP laptop 15-bs0xx.
Özellikler:
Eki Görüntüle 489303
CD-Rom dönüştürücü alın SSD'yi HDD yuvasına HDD'yi CD-Rom aparatına takın.Biostan AHCI modu açın.Marka olarak Samsung Evo 860 tavsiye ederim
Ahahaha. Olacağı varmış. Zincir marketlerdeki teknik elemanlar genellikle sadece format atmayı bilen tipler.Kendiniz yapsanız daha az hasarla atlatırsiniz. Umarım karşı çıkmamislardir hasarı karşılama konusunda.
En başta siz açın dediniz bende açtım dedi yanımda annem vardı o biraz bağırınca başka birisi geldi biz servise gonderip hasari karsılarız dedi. Umarım yaparlar adam inşaat çivisi getirdi bunla sabitlerim diyordu zaten yanımda başkası olmasa öyle yapıp gönderecekti beni. Laptoptan parçalar düşünce ben iptal oldum Hahaha

En başta siz açın dediniz bende açtım dedi yanımda annem vardı o biraz bağırınca başka birisi geldi biz servise gonderip hasari karsılarız dedi. Umarım yaparlar adam inşaat çivisi getirdi bunla sabitlerim diyordu zaten yanımda başkası olmasa öyle yapıp gönderecekti beni. Laptoptan parçalar düşünce ben iptal oldum Hahaha
Dediğim gibi tek bildiği format atmak olan insanları bu tarz yerlerde çalıştırırsalar olacağı bu. Umarım sorunsuz bir şekilde onarımı gerçekleşir. Pc geldikten sonra buraya yazın adım adım anlatırız kendiniz yaparsınız hemde öğrenmiş olursunuz. Geçmiş olsun.

Dediğim gibi tek bildiği format atmak olan insanları bu tarz yerlerde çalıştırırsalar olacağı bu. Umarım sorunsuz bir şekilde onarımı gerçekleşir. Pc geldikten sonra buraya yazın adım adım anlatırız kendiniz yaparsınız hemde öğrenmiş olursunuz. Geçmiş olsun.
Birşey soracağim şimdi pcee ssd takili olarak gönderdik hdd bende ssd de birşey yok hdd de windows orada windows yuklerlerse bende hddyi takarsam hangi windows kullanılır hata verir mi

Bilgisayar geldi şimdi hdd cady ile hdd yi takacağim biosa girip windowsu hddyi seçip sonra ssdye alsam birsey olur mu şimdi değişmiş gorunusu v.s
Biosa girip boot önceliğini hangi diske almak istiyorsanız ona alırsınız.Sorun olmaz
Biosu nasıl yapacağım hdd caddy var aldım pcye taktiktan once mi sonrami yapilmasi gerek

Son düzenleme:
Bilgisayar geldi şimdi hdd cady ile hdd yi takacağim biosa girip windowsu hddyi seçip sonra ssdye alsam birsey olur mu şimdi değişmiş gorunusu v.s

Biosu nasıl yapacağım hdd caddy var aldım pcye taktiktan once mi sonrami yapilmasi gerek
HDD Caddy taktıktan sonra biosa girin boot kısmında çıkması lazım tüm cihazlar.Oradan f5-f6 tuşları ile ssd'yi ilk sıraya alın

ilk sırada şimdi önemli bilgilerimi aldım ssd ye fotolarımı felan hdd deki verileri nasıl silerim
Tamamdır hallettim herşeyi tekrar teşekkürler herşey için.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı