HP laptop 2TB'lık HDD'yi algılamıyor

erdemaki

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
HP laptopumda
128 GB SSD (Windows kurulu)
2 TB Sabit Disk (Yedekleme, Depo vs.)
2 adet HDD var. 2 TB'lık HDD de sorun var. PC açılamıyor. Laptoptan 2TB'lık HDD'yi sökünce sorunsuz açıldı.
İkinci HDD takılıyken açılmıyor. BIOS-Boot'dan ikici HDD'yi devre dışı bırakıp açmak istiyorum.
Hata taraması, Defrag, Virüs taraması yapabilmek için. Bunu nasıl yaparım?
Sorunum hakkında farklı fikriniz varsa belirtin. İyi günler.

Kusura bakmayın konuya yanlış başlık verdiğim için geçici ceza almışım. Şimdi yazabiliyorum.
Hayır SSD-Caddy ile bağlı değil. SSD kart şeklinde, 2'lik HDD'nin ucu ince filmli giriş. Tam bilmiyorum ismini, teknolojisini.

Taktığınız kablo veya cihaz desteklemiyor olabilir kontrol edin ve buraya sonuçları yazın lütfen.

Taktığınız kablo veya cihaz desteklemiyor olabilir kontrol edin ve buraya sonuçları yazın lütfen.
Aylardır sorunsuz çalışıyordu. Arıza yaptığı anı ben görmedim babam kullandığı sırada olmuş. Şuan söktüm HDDyi, haricen kutu ile başka bir PCye bağlayıp, hata düzeltme, defrag, antivirüs taraması, veri kurtarma gibi işlemler yapılabilir mi?

Aylardır sorunsuz çalışıyordu. Arıza yaptığı anı ben görmedim babam kullandığı sırada olmuş. Şu an söktüm HDD'yi, haricen kutu ile başka bir PC'ye bağlayıp, hata düzeltme, defrag, antivirüs taraması, veri kurtarma gibi işlemler yapılabilir mi?

Tabii ki yapılır yeter ki sorunlu olmasın HDD.

Geri
Yukarı