HP laptop Caps Lock ışığı yanıp sönüyor ve PC kapanıyor

Plenkss

Picopat
Daha fazla  
HP'nin bir Laptop'unu kullanıyorum. Bu gün bir toz temizliği ve termal macun yenilemesi yapayım dedim. PC'yi söktüm ve fanı güzelce temizledim, açmışken RAM'leri ve HDD'yi de söküp altını temizledim, ardından soğutma bloğunu söktüm ve termal macunu temizledim, ama evde termal macun olmadığı için yenisini sürmedim, yarın alıp sürerim diye her şeyi takıp, PC'yi açtım. Herhangi bir sorun gözükmüyordu ama taki oyun açana kadar. Oyunu başlattım yükleniyor ekranında bir sıkıntı yoktu ama oyun açıldıktan sonra lobide, PC'nin Caps Lock ışığı yanıp sönmeye başladı ve PC kapandı. Tekrar PC'yi açtım, normal açılıyordu ama oyuna girince aynı şeyi yaptı. Ne yapmam gerekiyor bir fikriniz var mı?

Bir de görev yöneticisinde RAM 8 GB yerine 4.7 kullanılabilir olarak gözüküyor ve harici ekran kartı %0 kullanılıyor. CPU Z de ise Memory bölümünde RAM Single olarak gözüküyor, SPD bölümünde ise iki RAM de gözüküyor. @414605
Hocam diğer konular hakkında pek bir bilgim yok ama 4.7 Ram kullanılabiliyor olması normal çünkü geri kalanını sistem kullanıyor.

Hocam HP'nin sitesinde böyle bir şey buldum buradaki çözümleri deneyebilirsiniz, iyi akşamlar.

Yalnız bende kırmızı bir ışık yanmıyor sadece beyaz ışık yanıp sönüyor.
Hocam diğer konular hakkında pek bir bilgim yok ama 4.7 RAM kullanılabiliyor olması normal çünkü geri kalanını sistem kullanıyor.

Tamamdır. Yardımın için teşekkürler, yarın termal macun alıp parçaları tek tek temizleyip güzelce montajlayacağım. Olmazsa garantiye veririm. İyi akşamlar.

Yalnız bende kırmızı bir ışık yanmıyor sadece beyaz ışık yanıp sönüyor.
Hocam beyaz renkli ışıktan da bahsedilmiş.
Alıntı; Beyaz Caps Lock LED'i yanıp sönen ışıkları kısadır. Örneğin, "3.5", kırmızı ışığın 3 kez uzun ve beyaz ışığın 5 kez kısa yanıp sönmesi anlamına gelir.

HP'nin bir Laptop'unu kullanıyorum. Bugün bir toz temizliği ve termal macun yenilemesi yapayım dedim. PC'yi söktüm ve fanı güzelce temizledim, açmışken RAM'leri ve HDD'yi de söküp altını temizledim, ardından soğutma bloğunu söktüm ve termal macunu temizledim, ama evde termal macun olmadığı için yenisini sürmedim, yarın alıp sürerim diye her şeyi takıp, PC'yi açtım. Herhangi bir sorun gözükmüyordu ama taki oyun açana kadar. Oyunu başlattım yükleniyor ekranında bir sıkıntı yoktu ama oyun açıldıktan sonra lobide, PC'nin Caps Lock ışığı yanıp sönmeye başladı ve PC kapandı. Tekrar PC'yi açtım, normal açılıyordu ama oyuna girince aynı şeyi yaptı. Ne yapmam gerekiyor bir fikriniz var mı?

Usta şu an aynı sorun arkadaşımda da var nasıl çözdün ve sorun neredeymiş?

Son düzenleyen: Moderatör:
HP bilgisayarlarda özellikle AMD işlemci varsa sistem kendini korusun diye işlemci sıcaklığı cihaz iç sıcaklığı ve kompanent genel sıcaklığını takip eder işlemci 120 dereceyi geçtiği anda sistemin gücünü keser laptopta 2 adet 4 GB RAM var ve ikincisini kullanmama kısmına gelince RAM slotunun pinleri kırıp RAM'leri çıkart ilk RAM'i iki slotta dene alt slotta tek RAM sistemi açarken 2 RAM'de üst slotta açmayacaktır anakarttan RAM slotunu söküp yenisini takmak en verimli yol.

Yeni konular

Geri
Yukarı