HP laptop RAM desteği

7wems

Decapat
Arkadaşlar merhaba, HP laptopum da micron 4 GB 2666MHz RAM var ben bunun yanına 8 GB RAM takmak istiyorum ama onun için sizden şu yardımı istiyorum micron RAM CPU-Z'den baktığım da 2666MHz gösteriyor ama 2400MHz olarak çalışıyor büyük ihtimal anakartımın desteklediği hızdan dolayı diye düşünüyorum. Crucial'ın 2400MHz RAM'ini alsam aynı şekilde çalışırlar mı onu merak ediyorum yoksa 2666MHz mi almam lazım. CL değeri için de SPD yerine mi yoksa Memory yerine mi bakıp doğrusunu anlarım.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Elinizdeki bellek bu Micron DDR4 2666 MHz CL17 1.2V SODIMM
Türkiye'de satışta değil veya ben bulamadım. CL değeri 17 olarak çalışıyor.(SPD'ye bakıyorsunuz) Öncelikle bilgisayarınızda boşta bellek slotu var mı? Anakartınızın desteklediği toplam bellek miktarı nedir? Bellek eklerken mümkünse aynı marka aynı model bellek eklemek lazım. Farklı markaların uyumlu çalışıp çalışmayacağının garantisi yok. Crucial marka bellekleri de Micron ürettiği için muhtemelen beraber uyumlu çalışır ama dediğim gibi garantisi yok.

Emin olmak için laptopunuzun içini açarak boşta slot var mı yok mu bakabilirsiniz. Bu işlerden çok anlamıyorsanız tam marka/modeli aratarak iç yapısını ve toplam bellek desteği ile ilgili bilgileri kontrol edin. Buraya da yazın. MayCrash buralardaysa yardımcı olur.

Teşekkür ederim öncelikle.Evet 2 adet ram slotum var yabancı siteden Anakart modeli üzerinden 16gb'a kadar ram eklendiğini gördüm.Eğer ki birlikte çalışmazsa da Micronu çıkarıp yalnızca Crucial'ı takmayı düşünüyorum en azından ram'im 8gb olucak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı