Çözüm HP laptoplarda Capslock tuşunun aralıklı ışık yanması nasıl çözülür?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tunahan085

Decapat
Daha fazla  
Ben kendi bilgisayarımda şöyle bir çözüm buldum. Bilgisayarımın markası HP laptop bu sıkıntı yani 3 uzun 2 kısa ışık bilgisayarımın sağ alt tarafına vurmamla oldu. Yaklaşık olarak 5 ay bilgisayarımı kullanamadım çözümü internette araştırdım ama hiçbir yerde bir cevap bulamadım ama sonra tesadüf eseri yanlışlıkla bir çözüm buldum ve bilgisayarımı 2 haftadır kardeşim sıkıntısız kullanıyor. Çözümü biraz karışık bilgisayarınıza güç geldiğinden emin olun ışığı yanana kadar.

1. İlk başta güç tuşuna ışık sönünceye kadar basılı tutun.
  2. Sonra bırakıp bir daha güç tuşuna basılı tutun ışık yanıp bir daha sönecektir bu işlemi hızlı yapın ışık yanmadan birdaha basılı tutmanız lazım.
  3. Sonra bir defa daha bırakıp güç tuşuna basılı tutun tekrardan ışık yanıp sönecektir.
  4. Hala tutmaya devam ederken ışık geldiği an bırakın.
  5. Bu adımları tamamladığınız zaman bilgisayarınızın açılması lazım.
Not: Yani anladığınız kadarıyla 3 defa tut bırak yapıyoruz bu işlemi bilgisayar her açarken yapmanız lazım ama eğer bilgisayarınızı uyku moduna alırsanız bir sıkıntı olmaz tekrardan sıkıntısız açılır.

Soru sormak isteyen varsa sorabilir.
Anlamayan varsa bir defa daha daha detaylı anlatabilirim.

Geri
Yukarı