HP laptopta internet yavaş

Mustafa aslan_21

Hectopat
İnternet hızını test ettiğimde telefondan 20 Mbps alırken bilgisayarda ise maksimum 3 Mbps alıyorum. Bu sadece bilgisayarda oluyor bunun çözümü nedir sizce?

Merhaba, ethernet (kablolu) bağlantı yapmayı, yazılımlarınızı güncellemeyi deneyin.

WiFi ile mi bağlanıyorsun yoksa kablolu bağlantı ile mi? WiFi ile bağlanıyorsan internetin diğer cihazlara nazaran yavaş olması normal.

Wifi kartından olabilir. USB Wifi alıp deneyebilirsiniz. Veya Wifi kartınızın driverini güncelleyebilirsiniz.

Bilgisayarın yanında telefon veya USB alıcısı vs. varsa o da düşürebiliyor hızı.

HP laptop kullandığım zaman harici Wi-Fi anteni kullanıyordum kendi Wi-Fi donanımından yeterli verim alınmıyor.

Geçende de aynı sorunu yaşayan birisi vardı. Bilgisayardaki bütün driverları güncelleyince düzelmişti sorunu.

HP laptop kullandığım zaman harici Wi-Fi anteni kullanıyordum kendi Wi-Fi donanımından yeterli verim alınmıyor.
Hocam ben 2012 de Pavilion G6 serisi Notebook'unu kullandım. Geçen sene rahmetli oldu kendisi. İnternet konusunda sorun yaşamadım. Driver güncel olduktan sonra her türlü cilalı bir şekilde giriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…