HP LaserJet 1018 yazıcıda PDF yazdırırken kağıt sıkışıyor

CivanS

Centipat
Daha fazla  
3 4 sayfalık test çıkarınca bile 1 sayfa çıkardıktan sonra şu hataları veriyor. Hatalarda kâğıt bitti diyor ama kâğıt var bunu nasıl düzeltebilirim? Bir de bazen 2 3 tane kâğıt ayni anda almaya çalışıyor. Yazıcı markası HP LaserJet 1018.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,1 KB · Görüntüleme: 22
  • 3.PNG
    3.PNG
    14,6 KB · Görüntüleme: 20
Mesele PDF olmamalı - herhangi bir şeyi yazdırırken de yapıyor olması gerek. Kağıt kasetini boşalt, önce tek sayfa ile dene. Sonra 10-20 adet ile.

Diğer türlü 1010-18-20-22 modellerinin sol arka kağıt çekme motorunun ortada yapılacak basit ve ufak bir modifikasyonla düzeltilebildiğini hatırlıyorum.

Kağıdı fırına veren -kağıdı kaldıran kısmın- ayarı bozulmuştur muhtemelen. O düzelse bile HP'nin o serisinde ki kronik sorunu kağıdı çiftli alması. Onu da kağıt haznesinde ki kağıt sayısını azaltarak düzeltebilirsiniz.

3 4 sayfalık test çıkarınca bile 1 sayfa çıkardıktan sonra şu hataları veriyor. Hatalarda kâğıt bitti diyor ama kâğıt var bunu nasıl düzeltebilirim? Bir de bazen 2 3 tane kâğıt ayni anda almaya çalışıyor. Yazıcı markası HP LaserJet 1018.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodakileri uygulaman lazım. Oradan söktüğü parçanın üstünde yapışkanlı sünger oluyor özelliğini kaybetmiştir ve parça açılıp kapanınca yapışıyordur sökünce göreceksin zaten. Güzelce temizleyip tekrar yerine takarsın herhangi birşey yapıştırmana gerek yok sadece kağıt alırken ufak bir metal sesi duyarsın.

Kağıdı fırına veren -kağıdı kaldıran kısmın- ayarı bozulmuştur muhtemelen. O düzelse bile HP'nin o serisinde ki kronik sorunu kağıdı çiftli alması. Onu da kağıt haznesinde ki kağıt sayısını azaltarak düzeltebilirsiniz.

Hocam diğer arkadaşın attığı videoda adamın uyguladığı bant uygulamasını yaptım sıkışma gibi bir sorun kalmadı fakat yazdırınca yazıcıdan duman çıkıyor. eskiden hiç dikkat etmemiştim ama normalmi olan bu sorun cevaplarsanız sevinirim.

Hocam diğer arkadaşın attığı videoda adamın uyguladığı bant uygulamasını yaptım sıkışma gibi bir sorun kalmadı fakat yazdırınca yazıcıdan duman çıkıyor. eskiden hiç dikkat etmemiştim ama normalmi olan bu sorun cevaplarsanız sevinirim

Hocam diğer arkadaşın attığı videoda adamın uyguladığı bant uygulamasını yaptım sıkışma gibi bir sorun kalmadı fakat yazdırınca yazıcıdan duman çıkıyor. eskiden hiç dikkat etmemiştim ama normalmi olan bu sorun cevaplarsanız sevinirim.

Hocam diğer arkadaşın attığı videoda adamın uyguladığı bant uygulamasını yaptım sıkışma gibi bir sorun kalmadı fakat yazdırınca yazıcıdan duman çıkıyor. eskiden hiç dikkat etmemiştim ama normalmi olan bu sorun cevaplarsanız sevinirim
Hocam bende hiç dikkat etmedim normalde. Ancak ne kadar duman çıkıyor? Bi görsel vs. Paylaşabilir misiniz? Normalde eski yazıcılarda biraz duman çıkması normal ancak eğer fazla çıkıyorsa fırında bir sorun olabilir.

Duman çıkması normal toner tozunu kağıda yapıştırması için ısıtmak zorunda. Kışın soğuk havalarda gözle görülebilir yazın sıcak havalarda görenmez kısaca sıkıntı yok yazdırmaya devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı