HP n1996 Anakart: RAM Sorunu

ThePunisher90

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Öncelikle herkeze merhaba,

Sorunumu şöyle anlatmaya başlayayım. HP n1996 anakarta sahibim. Üzerinde yazan sadece bunu okuyabildim. i6 650 işlemci, MSI GTX 1050 Ti ve 6 Gb RAM'e sahiptim. RAM'i yükseltmek istedim. İki tane VERITECH ARENA 2010 4 GB 1333 Mhz'lik RAM aldım. Elimdeki diğer RAM'leride kullanıp 12 Gb RAM yapmaktı planım. Bunlardan ikisi CRUCIAL 2 GB 240-PIN DIMM 256Mx64 DDR3 RAM (PC3-10600u-9-10) ve diğer ikiside SAMSUNG 1 GB 1Rx8 (PC3-10600u-9-10). Yeni aldığım RAM'lerin üzerinde bu elimdeki RAM'lerin üzerinde yazan bilgiler yazmıyor. Bu RAM'leri yeni RAM'lerle birlikte taktığımda görüntü gelmiyor siyah ekranda kalıyor. Sadece yeni RAM'leri taktığımda görüntü alabiliyorum. Bir kaç gün bu şekilde kullandım. Fakat bugün bilgisayarım mavi ekran hatası vermeye başladı. KERNEL SECURITY CHECK FAİLURE hatası veriyor. Bi kaç defada Critical Process Died diye hata verdi.

Eski RAM'lerle uyumsuz olup onlarla çalışmamasını anlarım. Bu yeni RAM'lerle oyunlarda bir sorunla karşılaşmadım World of Tanks'da hiç bir sorun yok ama bir tek Batman Arkham Knight'da arada oyundan atıyor ntdll.dll hatası veriyordu. Bunun RAM'le alakası olduğunu zannetmiyorum. Şimdi bu sorunların sebebi ne olabilir. RAM'lerin bir tanesimi sorunlu, anakartım mı desteklemiyor yoksa bilgisayara format atmıştım Windows 10 ayarlara girip Güncelleştirme & Güvenlik-Kurtarma-Sıfırla kısmından yaptım bunu. Bu yaptığım işlemde mi bir sorun oldu ? USB'ye atıp o şekildemi format atmam gerekiyor ? Bir kaç konuda gördüm BIOS pilini söküp 10 saniye bekleyip takın demişler ama bu konudada birazcık korktum açıkcası. Ne yapacağım konusunda yardımcı olurmusunuz ?

Not: Eğer yeni RAM'lerin üzerindekilerden bişeyler çıkartırız derseniz yeni RAM'lerin resimlerini atabilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı