HP Omen 15-DH1000NT RAM yükseltme

llkmyvz

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Laptopumda 4 GB iki adet toplamda 8 GB RAM bulunmakta. Birçok oyun ve program için 8 GB yetersiz geldiği için RAM takviyesi yapmak istiyorum fakat kafamda iki seçenek var ve hangisini seçmem mantıklı olacak pek emin değilim. Bu seçenekler şu şekilde;
  • İki adet 8 GB RAM eklemek ve mevcut RAM'leri satmak. (4 GB RAM'in alıcısı olacağını pek sanmıyorum)
  • Bir adet 16 GB RAM ekleyip çıkan 4 GB RAM'lerden birini ikinci slota ekleyip bir diğerini yedek olarak saklamak.

Siz olsanız nasıl bir yol tercih ederdiniz?

2x8 yapmayı tercih ederdim ki ben de öyle yapacağım, şu an 2x4 bulunuyor bende. Bence Letgo üzerinden RAM'lere alıcı bulabilirsiniz.

Herkese selamlar. Laptopumda 4 GB iki adet toplamda 8 GB RAM bulunmakta. Birçok oyun ve program için 8 GB yetersiz geldiği için RAM takviyesi yapmak istiyorum fakat kafamda iki seçenek var ve hangisini seçmem mantıklı olacak pek emin değilim. Bu seçenekler şu şekilde;
  • İki adet 8 GB RAM eklemek ve mevcut RAM'leri satmak. (4 GB RAM'in alıcısı olacağını pek sanmıyorum)
  • Bir adet 16 GB RAM ekleyip çıkan 4 GB RAM'lerden birini ikinci slota ekleyip bir diğerini yedek olarak saklamak.

Siz olsanız nasıl bir yol tercih ederdiniz?

Burada uyumlu ram ve ssd'ler yer alıyor . Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın ram veya ssd'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar . Sitedeki Bigboy markası sadece samsung dram kullanır .

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde Bigboy kutusunda powered by samsung yazıyor.

Edit: Monster Adata ve bigboy RAM kullanıyor.

İki adet 8 GB RAM eklemek ve mevcut RAM'leri satmak. (4 GB RAM'in alıcısı olacağını pek sanmıyorum)

En mantıklısı bu

Burada uyumlu RAM ve SSD'ler yer alıyor. Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın RAM veya SSD'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar. Sitedeki bigboy markası sadece Samsung DRAM kullanır.

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x14d345ec5bd73b67:0x58ece3b1079cbbd!3m1!7e115!5sGoogle'da Ara!15sCgIgAQ&hl=tr&imagekey=!1e10!2sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde bigboy kutusunda powered by Samsung yazıyor.

Edit: Monster Adata ve bigboy RAM kullanıyor.

İki adet 8 GB RAM eklemek ve mevcut RAM'leri satmak. (4 GB RAM'in alıcısı olacağını pek sanmıyorum)

En mantıklısı bu.

Bahsettiğiniz siteden alışveriş yapmayı düşünüyorum fakat uyumlu olarak gösterilen RAM'ler cihazımda bulunan RAM'lerden farklı. Bilgisayarımda 3200 MHz 160 pin CL22 RAM bulunuyor fakat site CL19 2666 öneriyor. Manuel bir şekilde ürün seçimi sanırım daha mantıklı. Sizde sitenin önerilerine bakmak yerine kendi bilgisayarınıza uygun olanı seçin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı