HP Omen 15-EN1002NT vs Lenovo Legion 5 81Y600NRTX

Slayer MSI GL kasası kuanıyor, soğutması başarılı, Acer'ın da soğutması iyi.
Peki fan sesleri nasil sessiz bir ortamda kütüphanede kullanımda hangisi sessiz ve fan sesi kontrol ayari var mi bunlarda bazılarında ayarlayabiliyor sun
SSD sonradan eklenir ama 2060 ile 3060 arası çok fark var işlemciler arası fark da çok zaten 14.800'e 2060 almak akıl karı değil.
Ssd sonradan eklenir ama bin tl den fazla masraf ve garantisinde yaptırman lazim orda daha pahalı artu uğraş intel islemcide throotle stop programından cpu kısıtlama imkanı var ve cpu derecesi baya düşüyor oyunlarda 2060 3060 arasında yüzde 10 fark var çok fark yok usta

Peki fan sesleri nasıl sessiz bir ortamda kütüphanede kullanımda hangisi sessiz ve fan sesi kontrol ayari var mi bunlarda bazılarında ayarlayabiliyor sun

SSD sonradan eklenir ama bin TL'den fazla masraf ve garantisinde yaptırman lazim orada daha pahalı artu uğraş Intel islemcide throotle stop programından CPU kısıtlama imkanı var ve CPU derecesi bayağı düşüyor oyunlarda 2060 3060 arasında yüzde 10 fark var çok fark yok usta

Sizin attığınız modelde 1 TB SSD bulunmakta benimkinde 512 GB yani bir tane 512 daha alsanız en fazla 600-700 civarı tutacak ve sizin model ile aynı fiyata gelecek. İşlemciye gelirsek i7 10750H çok ısınan fakat yüksek performans veremeyen bir işlemci internette aratarak işlemciler arasında ne kadar fark olduğunu görebilirsiniz. Ekran kartına gelirsek fark yüzde 10 değil yüzde 25 ile 40 civarı fark var. Bu kadar şeye rağmen hala 2060 almak istiyorsanız sizin kararınız.

Sizin attığınız modelde 1 TB SSD bulunmakta benimkinde 512 GB yani bir tane 512 daha alsanız en fazla 600-700 civarı tutacak ve sizin model ile aynı fiyata gelecek. İşlemciye gelirsek i7 10750H çok ısınan fakat yüksek performans veremeyen bir işlemci internette aratarak işlemciler arasında ne kadar fark olduğunu görebilirsiniz. Ekran kartına gelirsek fark yüzde 10 değil yüzde 25 ile 40 civarı fark var. Bu kadar şeye rağmen hala 2060 almak istiyorsanız sizin kararınız.
2060 3060 arasındaki fark masaüstünde fazla laptopta fazla fark etmiyor diye biliyorum öyle duymustum ,intel islemcide laptopta daha iyi masaüstünde amd işlemci daha iyi diye biliyorum intelin aksine amd daha çok ısınıyor diye biliyorum hatta çalışma prensibine göre amd 105 derece max intel ise 100 derece olması lazım ve intel islemcide throptle stop programı ile cpu wat çekimini kısarak bir tık daha stabil ve daha serin çalışması saglanabiliyor

2060 3060 arasındaki fark masaüstünde fazla laptopta fazla fark etmiyor diye biliyorum öyle duymustum, Intel islemcide laptopta daha iyi masaüstünde AMD işlemci daha iyi diye biliyorum Intel'in aksine AMD daha çok ısınıyor diye biliyorum hatta çalışma prensibine göre AMD 105 derece Max Intel ise 100 derece olması lazım ve Intel islemcide throptle stop programı ile CPU Watt çekimini kısarak bir tık daha stabil ve daha serin çalışması saglanabiliyor

O zaman bildiklerinizin çoğu yanlış. Çünkü 3060 ile 2060 arası laptopta da bariz fark var hele ki RTX özelliğini kullancaksanız fark daha fazla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel laptopta önceden iyiydi AMD 4. Nesille yakaladı ve geçti 5. nesilde ise neredeyse eşitler fakat Intel 11. nesilde yetişebildi sizin model 10. nesil o yüzden alınmaz. Isınma konusunda AMD daha az ısınır Intel'e göre.

Geri
Yukarı