HP Omen 15 EN1014N laptopun şarjda ve tam yükte çalışırken pilinin azalması sorun yaratır mı?

TechnoKarlapat

Centipat
Laptopum HP Omen 15 EN1014NT, yurtta kalıyorum ve odada sadece bir tane priz var. Prize mini buzdolabı ve benim laptopum takılı. Adaptörüm 200W ve tam yükte (oyun oynarken) birkaç saat içinde pil yüzdesi %80-70'lere falan inebiliyor. BIOS'tan pil ömrünü uzatma modu açık diğer laptoplardaki gibi belli bir yüzdeye kilitlenmiyor. O yüzden onu açmıştım ama sorun sanırım onunla ilgili değil. Priz 300W civarı elektrik sağlıyor standartlara göre bildiğim kadarıyla ve 200 adaptör + A+ mini buzdolabı Total 250+ bir tüketim yapabiliyor. Başka prizlerde deneme fırsatım pek olmadı ama sanırım başka prizde yaşanmıyor bu sorun.

Sorum şu, bu pil düşüşü sizce zararlı mıdır? Yoksa bir sorun olmaz mı?

Laptopum HP Omen 15 EN1014NT, yurtta kalıyorum ve odada sadece bir tane priz var. Prize mini buzdolabı ve benim laptopum takılı. Adaptörüm 200W ve tam yükte (oyun oynarken) birkaç saat içinde pil yüzdesi %80-70'lere falan inebiliyor. BIOS'tan pil ömrünü uzatma modu açık diğer laptoplardaki gibi belli bir yüzdeye kilitlenmiyor. O yüzden onu açmıştım ama sorun sanırım onunla ilgili değil. Priz 300W civarı elektrik sağlıyor standartlara göre bildiğim kadarıyla ve 200 adaptör + A+ mini buzdolabı Total 250+ bir tüketim yapabiliyor. Başka prizlerde deneme fırsatım pek olmadı ama sanırım başka prizde yaşanmıyor bu sorun.

Sorum şu, bu pil düşüşü sizce zararlı mıdır? Yoksa bir sorun olmaz mı?
Adaptör tam besleyemiyor cihazını. Bende de Asus TUF Gaming Laptop var. 200W adaptör var besleyemiyor.

Evet, belli bir süre sonra performans düşüşü ve adaptörün ölmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Peki nasıl bir çözüm bulabilirim priz için elektrikçi çağırıp onda bir sorun varsa düzeltmeyi deniycem sonrasında da buzdolabını başka bir prize takmayı. Ancak aklıma başka bir şey gelmiyor daha bilgisayarı alalı bir kaç ay oldu. Tavsiyeniz nedir?

Adaptör tam besleyemiyor cihazını. Bende de Asus TUF Gaming Laptop var. 200W adaptör var besleyemiyor.
Ya da herhangi bir başka soruna yol açtı mı bu yetersiz beslenme durumu?

Peki nasıl bir çözüm bulabilirim priz için elektrikçi çağırıp onda bir sorun varsa düzeltmeyi deneyeceğim sonrasında da buzdolabını başka bir prize takmayı. Ancak aklıma başka bir şey gelmiyor daha bilgisayarı alalı birkaç ay oldu. Tavsiyeniz nedir?

Ya da herhangi bir başka soruna yol açtı mı bu yetersiz beslenme durumu?

Priz yetiyorsa 3 lüyü kaldırmaktan başka çözüm yok maalesef.

Geri
Yukarı