HP Omen 15 laptop SSD olmasına rağmen yavaş açılıyor

bernardosilva

Decapat
Daha fazla  
Hızlı başlatma açık veya kapalı olması fark etmiyor. Windows logosunda 10-20 saniye, şifreyi girdikten sonra ise en az 10 saniye bazen 1 dakika sürüyor masaüstünün gelmesi. Temiz kurulum da yaptım. Önceden 10 saniye bile sürmezdi açılması. Sorun ne olabilir? SSD sağlık testi yaptım HD Tune ile sorun yok.

Laptop HP Omen 15.

Hızlı başlatma açık veya kapalı olması fark etmiyor. Windows logosunda 10-20 saniye, şifreyi girdikten sonra ise en az 10 saniye bazen 1 dakika sürüyor masaüstünün gelmesi. Temiz kurulum da yaptım. Önceden 10 saniye bile sürmezdi açılması. Sorun ne olabilir? SSD sağlık testi yaptım HD Tune ile sorun yok.

Laptop HP Omen 15.
Hızlı başlatma aktifmi?

ve UFEI mi?

Laptop HP Omen 15.
Antivüris programı kullanıyor musunuz?

Hızlı başlatma açık veya kapalı fark etmiyor yazmıştım konuya. UEFI evet.

Kaspersky kullanıyorum.

Dostum hızlı başlatma bende kapalıyken 30 saniyede açılıyor kapalıyken 8-10 saniyede tuşa basar basmaz açılıyor, hızlı başlatma kapalıysa açmanı öneririm.

Büyük ihtimalle antivirüs programınız yavaşlatıyordur.

@MiniRayss02?

Antivirüs boot yavaşlatmaz örnek şifreyi girdikten sonraki vs. açılışı düşürür arkadaş benim anladığım kadarıyla boot yavaş + olarak şifre sonrası yavaş diyor. Antivirüs programları ayrıca o kadar yavaşlatmaz sadece tarama esnasında HDD-SSD-m. 2SSD her neyse zorlar ve yavaşlatır. Default olarak yavaşlatmazlar. Sadece bir program açarsan vs. açılışta virüslü mü? Gibisinden tarayarak açar o esnada yavaşlatır gibi vs.

Antivirüs boot yavaşlatmaz örnek şifreyi girdikten sonraki vs. açılışı düşürür arkadaş benim anladığım kadarıyla boot yavaş + olarak şifre sonrası yavaş diyor. Antivirüs programları ayrıca o kadar yavaşlatmaz sadece tarama esnasında HDD-SSD-m. 2SSD her neyse zorlar ve yavaşlatır. Default olarak yavaşlatmazlar. Sadece bir program açarsan vs. açılışta virüslü mü? Gibisinden tarayarak açar o esnada yavaşlatır gibi vs.
Windows logosunda 10-20 saniye, şifreyi girdikten sonra ise en az 10 saniye bazen 1 dakika sürüyor masaüstünün gelmesi.
Şifre sonrası bazen 1dk yazmış. Windows'un açılış süresi başlangıçta çalışan işlemlere bağlıdır. Antivirüs açılışta çalıştığına göre?
Belki bios ayarlarından veya windows güncellemesinden kaynaklanan bir sorun olabilir ama bence antivüris programı.

Virüs programını kaldırıp tekrar denedim ama o eski serilik hiç yok. Kafasına göre bazen hızlı bazen yavaş açılıyor. Kapanırken de çok bekletiyor HDD varmış gibi. Normal kullanımda çok hızlı arayüzde sorun yok.

Virüs programını kaldırıp tekrar denedim ama o eski serilik hiç yok. Kafasına göre bazen hızlı bazen yavaş açılıyor. Kapanırken de çok bekletiyor HDD varmış gibi. Normal kullanımda çok hızlı arayüzde sorun yok.
Bios ayarlarını varsayılan ayarlar yapıp denediniz mi hiç?
Ya da en son yapığınız windows güncellemesini kaldırdınız mı?

Geri
Yukarı