HP Omen 16-C0053NT alınır mı?

Bütçe
25.000 TL

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. 25.000 TL bütçe ile 5-6 sene kullanacağım bir dizüstü bilgisayar arıyorum.

HP Omen 16 modelini uzun süredir araştırıyorum ve satın almaya karar verdim.

Malzeme kalitesi iyi, tasarımı hoş ve sade ve performansı beni fazlasıyla tatmin edecek kapasitede. Genel anlamda gayet iyi bir orta segment cihaz gibi duruyor.

Tek eksiği 45 NTSC 250nit panele sahip olması ve bu panel çok mu kötü olur diye merak ediyorum.

RX 6600M ekran kartı fazla popüler olmadığı için performans testlerini bulmak biraz zor oldu fakat performansı RTX 3060 civarı gibi duruyor.

Amaçlar ise: Video edit/render, programlama, güncel video oyunlarını oynama ve günlük kullanım.

Cihazın fiyatı 25.299 TL.

Bu cihaz alınır mı?

Dostum ben HP Omen 15 5800h rtx 3060 kullandım 1 yıl. Epey bir ısınma problemi yaşadım 100 dereceyi görüyordu en basit oyunda dahil. 2 kere anakart değişti problem düzelmedi. En sonunda Hp Omen 16 B1003NT ile değişim yapıldı. 12700H - 3070 Max-Q var. Yeni cihazımdan çok memnunum yük altında 82-85 derece arasında çalışıyor. Benzer ısınma problemini Ryzen işlemcili cihazı olan arkadaşlarda da okudum hep. Anladığım kadarıyla Omen'in soğutma sistemi 5800h'ı soğutmaya yetmiyor. Omen 16 biraz daha iyi bu konuda belki onun ısı değerleri daha sağlıklı olacaktır.

Onun dışında çok güzel bir cihaz. Özellikle tasarımı her yaşa yönelik ve kaba durmuyor. İnce bir yapısı var ve oldukça hafif. Isı probleminiz olmazsa oldukça verimli olacaktır. Şimdiden yeni cihazınız hayırlı olsun.

Dostum ben HP Omen 15 5800h rtx 3060 kullandım 1 yıl. Epey bir ısınma problemi yaşadım 100 dereceyi görüyordu en basit oyunda dahil. 2 kere anakart değişti problem düzelmedi. En sonunda Hp Omen 16 B1003NT ile değişim yapıldı. 12700H - 3070 Max-Q var. Yeni cihazımdan çok memnunum yük altında 82-85 derece arasında çalışıyor. Benzer ısınma problemini Ryzen işlemcili cihazı olan arkadaşlarda da okudum hep. Anladığım kadarıyla Omen'in soğutma sistemi 5800h'ı soğutmaya yetmiyor. Omen 16 biraz daha iyi bu konuda belki onun ısı değerleri daha sağlıklı olacaktır.

Onun dışında çok güzel bir cihaz. Özellikle tasarımı her yaşa yönelik ve kaba durmuyor. İnce bir yapısı var ve oldukça hafif. Isı probleminiz olmazsa oldukça verimli olacaktır. Şimdiden yeni cihazınız hayırlı olsun.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı