HP Omen 17-CB1026NT 201U6EA kenar yumuşatma özelliği düzgün çalışmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Coh Adam

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum bu: HP Omen 17-CB1026NT 201U6EA.
Ekranım 1920X1080P 144Hz IPS panel bir ekran,
RTX2060(Mobile) ekran kartı kullanıyorum bütün oyunlarda yüksek performans veriyor ama görüntü kalitesi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Kenar yumuşatma ayarlarını en yükseğe çekmeme rağmen yakındaki cisimlere (örneğin elimde tuttuğum silah) sadece küçük bir kenar yumuşatma yapıyor. Uzaktaki objeleri söylemeyeceğim bile onlar direkt olarak pikselleri sayılabilir şekilde duruyor. NVIDIA ayarını her şekilde denedim ama yine de oradan kaynaklandığını düşünüyorum. Sürücülerimi güncelledim ve ekran kartıma uygun şekilde GeForce Experience programını indirdim. Acaba problem kullandığım cihazda mı yoksa teknik bir sorun mu? Yardımlarınızı bekliyorum.

67LRpK.jpg

Au3nwE.jpg

Aynı durum GTA V için de geçerli, ne kadar ayarları sona çeksem de biraz ilerideki alan piksel piksel. Bunu muhtemelen performansı yüksek tutmak adına yapıyorlar. Yani sorun oyundan kaynaklı, sürücü ya da grafik biriminden kaynaklı değil.

Aynı durum GTA V için de geçerli, ne kadar ayarları sona çeksem de biraz ilerideki alan piksel piksel. Bunu muhtemelen performansı yüksek tutmak adına yapıyorlar. Yani sorun oyundan kaynaklı, sürücü ya da grafik biriminden kaynaklı değil.

İyi ama bütün oyunlarda aynı sorunu yaşıyorum. Mesela Witcher 3'te bir yere giderken bütün çimenler tırtıklanıyor gözümü aşırı yoruyor. Sorunun ekrandan kaynaklandığını düşünmüyorum eğer öyle olsaydı Ultra ayarlarda oynayanların videolarını izlediğimde aynı şeylerle karşılaşmaz mıydım? Ben her türlü NVIDIA Denetim Masası ayarlarını denediğimi düşüyorum, farklı bir yerden mi hallediliyor anlamış değilim. Çok araştırdım umarım bir gün bulacağım yoksa bilgisayarımı değişime yollayacağım.

R6'da drone'da normal. Drone'dan çıkıp dene.
Bir de resimlerde bir şey görünmüyor. Monitörün en hızlı tepkime modundaysa normale al veya sıfırla. Monitörden kaynaklı olabilir.

R6'da drone'da normal. Drone'dan çıkıp dene.
Bir de resimlerde bir şey görünmüyor. Monitörün en hızlı tepkime modundaysa normale al veya sıfırla. Monitörden kaynaklı olabilir.
Problem sadece drone kullanırken değil, haritada koşarken kenarlı olan her şey pencereler çimenler hepsi hareket ediyor gibi oluyor. Laptop ekranımın yenileme hızı 144HZ bunu düşürmem mi gerekiyor yani?

Edit: Biraz baktım sanırım dediğiniz şeyi yanlış anlamışım. Siz ms'den bahsediyormuşsunuz. Bu ayarı nasıl değiştireceğime dair bir şey bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Problem sadece drone kullanırken değil, haritada koşarken kenarlı olan her şey pencereler çimenler hepsi hareket ediyor gibi oluyor. Laptop ekranımın yenileme hızı 144HZ bunu düşürmem mi gerekiyor yani?

Edit: Biraz baktım sanırım dediğiniz şeyi yanlış anlamışım. Siz ms'den bahsediyormuşsunuz. Bu ayarı nasıl değiştireceğime dair bir şey bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Laptop için bilmiyorum. Menüsü varsa monitörün ms'ini düşür.

Geri
Yukarı