HP Omen 17-CB1026NT vs Lenovo Legion 5 81Y8009MTX

Bütçe
20000

Bapaydin

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta görüldüğü üzere sizce hangisi iyidir ve neden? Şu an başlıktaki HP Omen sahibim hem oyun oynuyorum hem kodlama günlük kullanım için kullanıyorum. Fakat entegre Intel ekran kartı olmadığından tek RTX çalışıyor bu da şarjı su gibi içiyor. Sürekli şarja bağlı kalacaksam neden laptop aldım diye soruyorum kendime.

Fakat entegre Intel ekran kartı olmadığından tek RTX çalışıyor bu da şarjı su gibi içiyor.

Omen Center'a girip balanced/hybrid yaparsanız Intel'e geçer.

Legion 5 alsanız da aynı şeyi yaşayacaksınız.

Son düzenleme:
Omen Gaming Hub'a girdikten sonra "Graphics Switcher" bölümünden Hybrid'i seçip "Restart Now"a basın. Ayrıca NVIDIA Denetim Masası'nda tercih edilen grafik işlemciyi otomatik yapın. Bence şarjının çabuk gitmesi bu yüzden.

Omen Center'a giripbalanced yaparsanız Intel'e geçer.

Legion 5 alsanız da aynı şeyi yaşayacaksınız.

Bana Omen'in Intel kartı yok dediler yani aslında var mı? Tek RTX ile çalışıyor dediler?

Omen Gaming Hub'a girdikten sonra "Graphics switcher" bölümünden Hybrid'i seçip "restart Now"a basın. Ayrıca NVIDIA Denetim Masası'nda tercih edilen grafik işlemciyi otomatik yapın. Bence şarjının çabuk gitmesi bu yüzden.

NVIDIA denetim masasında öyle zaten Intel diye bir seçenek yok ama Gaming Hub meselesini deneyeceğim eve gidince çok sağ olun.

Ek olarak hackintosh uyumlumudur bilginiz varmı?

Başlıkta görüldüğü üzere sizce hangisi iyidir ve neden? Şu an başlıktaki HP Omen sahibim hem oyun oynuyorum hem kodlama günlük kullanım için kullanıyorum. Fakat entegre Intel ekran kartı olmadığından tek RTX çalışıyor bu da şarjı su gibi içiyor. Sürekli şarja bağlı kalacaksam neden laptop aldım diye soruyorum kendime.

Legion 5 kullanicisi olarak havada karada onerebilirim. Belki cok renkli cangil cungul bir gorunumu yok ama cok saglam bir laptop.

Yeni konular

Geri
Yukarı