HP Omen Ekran Titremesi

Vadkram

Centipat
Merhaba arkadaşlar , Windows 10 HP Omen bir laptopa sahibim.Son 1-2 haftadır bilgisayarı açtığımda ilk 5-10 saniye ekrar titriyor,kayıyor,böyle anlamsız çizgiler oluşuyor saniyelik olarak.Bilgisayarı kullandığım ilk 10-15 dakika bilgisayarı salladığımda falan da anlık oluyor, ondan sonra 3-4 saat bile oynasam sorun çıkmıyor.Ben birkaç soru sormak istiyorum, ilki bu sorunu nasıl çözerim?Yani bu sıkıntı donanımsal mı yoksa yazılımsal mı?Teknik servise göndermem gerekir mi?Bir de acaba bu sorun ilerleyerek mi devam eder ve sonra ekranı kullanılamaz hale getirir mi yoksa hep bilgisayarı açtığımda olmasıyla mı kalır?

Ekran bozulursa HP'nin garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum. Bizim bir arkadaşın 1 yıllık HP bilgisayarın kendi hatası olmadan ekran çipi arızalandı, HP servisine gönderdi, HP 750 lira masraf çıkardı. Garantiyi sorduğumuzda, ekran bozuklukları garanti kapsamına almıyoruz, demişlerdi. Bu politikalarından sonra arkadaşım bundan sonra hiçbir HP markası kullanmamaya yemin etti.

Ekran bozulursa HP'nin garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum. Bizim bir arkadaşın 1 yıllık HP bilgisayarın kendi hatası olmadan ekran çipi arızalandı, HP servisine gönderdi, HP 750 lira masraf çıkardı. Garantiyi sorduğumuzda, ekran bozuklukları garanti kapsamına almıyoruz, demişlerdi. Bu politikalarından sonra arkadaşım bundan sonra hiçbir HP markası kullanmamaya yemin etti.
Anladım hocam umarım bana da öyle yapmazlar, zaten bildiğim kadarıyla şu sıralar teknik servisler de almıyor tamire garanti sürelerini de dondurmuşlar şu karantina olayları bitene kadar, yani ben öyle duydum.En kısa zamanda teknik servise göndermeyi düşünüyorum bakalım ne diyecekler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı