Çözüldü HP Omen Hub içindeki Booster ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blast3d

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp Victus 16 Ryzen 5600H 16 Gb Ram Rtx 3060 6gb
İşlemcinin tjmax değeri 105 derece. 92-93 derece zarar verecek bir sıcaklık değil. Frekans düşürmüyorsa sorun olmaz. Daha serin ve sessiz kullanım için default mod tercih edilebilir, daha fazlası için seçenek belli zaten.

Hocam bir de dün şunu sormayı unuttum, quick setupta booster var o açık mı kalacak? Kapalı kalırsa ne olur açık kalırsa ne olur? Programı çözmeye çalısıyorumda.

Dosya Ekleri

• omen1.jpg
    omen1.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bir de dün şunu sormayı unuttum, quick setupta booster var o açık mı kalacak? Kapalı kalırsa ne olur açık kalırsa ne olur? Programı çözmeye çalısıyorumda.

Sistemin daha optimum çalışmasını, gereksiz RAM kullanan uygulamaları kapatan ve performans iyileştirmeleri sağlayan bir araçtır.

Bu bende oyunlara girince açılıyor, o şekilde kullanıyorum. İşaretlenebilen belli ayarlar var, ben kendi açık tuttuklarımı atayım;

1682678245038.png

Memory Boost güzel çalışıyor bu arada. Process Core affinity optimizer ise bir bug vardı uygulamada, FPS düşürüyordu, şu an çözmüşler onu. En alttaki seçenek bende FPS arttıyor ekstra olarak.

Sistemin daha optimum çalışmasını, gereksiz RAM kullanan uygulamaları kapatan ve performans iyileştirmeleri sağlayan bir araçtır.

Bu bende oyunlara girince açılıyor, o şekilde kullanıyorum. İşaretlenebilen belli ayarlar var, ben kendi açık tuttuklarımı atayım;

1682678245038.png

Memory Boost güzel çalışıyor bu arada. Process Core affinity optimizer ise bir bug vardı uygulamada, FPS düşürüyordu, şu an çözmüşler onu. En alttaki seçenek bende FPS arttıyor ekstra olarak.

Çözüm

Eki Görüntüle 1757824

Sadece oyunlarda açılacak şekilde nasıl ayarladınız?

Sadece oyunlarda açılacak şekilde nasıl ayarladınız?

My Games adlı yerden, üstte işaretli ayarı açarsanız otomatik Boost yapar;

1682679107468.png

Oyunlarınızı genelde otomatik bulur, yoksa elle ekleyebilirsiniz.

My Games adlı yerden, üstte işaretli ayarı açarsanız otomatik Boost yapar;

Eki Görüntüle 1757835

Oyunlarınızı genelde otomatik bulur, yoksa elle ekleyebilirsiniz.

Hee tamam hocam eyvallah, bir de ayarları yaptıkdan sonra program aşağıda çalışmasına gerek var mı, kapatabiliyor muyuz?

Hee tamam hocam eyvallah, bir de ayarları yaptıkdan sonra program aşağıda çalışmasına gerek var mı, kapatabiliyor muyuz?

Kapatabilirsiniz, arkada kendi çalışıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı