HP Omen laptop 17-CK0005NT için monitör tavsiyesi

Bütçe
7500

Bozcaner

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, konu başlığında modelini belirttiğim HP Omen laptop 17-CK0005NT laptop için monitör arıyorum. Laptopta RTX 3070 ekran kartı mevcut. Ayrıca çıkış olarak da aşağıda belirttiğim çıkışlar var. Ek olarak iş için de kullanabilirim ama grafik veya tasarım gibi düşünülmesin daha çok gündelik kullanıma yakın denebilir. Ayrıca ürün linkini de aşağıya ekliyorum. Amacım 2K 144 FPS ile oyun oynayabilmek. Tercih ettiğim oyunlar çoğunlukla hikaye tabanlı, rekabetçi olmayan oyunlar. Aşağıdaki sorularımı göz önünde bulundurarak vereceğiniz tavsiyeler için şimdiden çok teşekkürler.
  • Bahsettiğim değerleri yakalamak için mini DisplayPort yeter mi ya da HDMI mı kullanmam gerekir?
  • 1.4 DisplayPort olabilen Type-C bağlantı da kullanılabilir mi?
  • Ekranın ve laptopun girişleri uyuşmaz ise dönüştürücü kullanmak bahsettiğim değerleri yakalamamı engeller mi?
  • Ekrana aynı anda iki latptop bağlasam herhangi bir çakışma ya da sorun yaşama durumum olabilir mi?
"1 USB4™ type-c® 40 Gbps veri aktarım hızı (displayport™ 1.4, HP uyku ve şarj) ile thunderbolt™ 4; 1 superspeed USB type-a 5 Gbps veri aktarım hızı (HP uyku ve şarj); 2 superspeed USB type-a 5 Gbps veri aktarım hızı; 1 mini displayport™; 1 HDMI 2.1"

İyi bir laptopa sahipsin. Bağlantı özellikleri epey güçlü.
Zorlanmadan her türlü bağlantıya sahip olabiliyorsun. Kablo çeşitliliği epey fazla çünkü.
Sorularına gelirsek.
-Monitörde mini DP olmadığı için mini DP to DP kablo gerekiyor ve senin için çok iyi olur çünkü G-Sync açabilirsin GPU üzerinden. (Hatta bu bağlantı sana fazlasıyla yeter.)
-Type-C üzerinden de bağlantı yapabilirsin. Thunderbolt destekli kablo gerekiyor. Type-C to DP olacak kablo.
-Kaliteli dönüştürücüler üretiliyor artık sorun yaşamazsın fakat en son seçenek olsun.
-Son sorunu bilmiyorum hiç denemedim.

Sana şu monitör yeter. Sadede gelirsem, laptopta kullanacağın çıkışın kablosunun ucu monitöre girmesi için DP olmalı ya da HDMI ama DP daha önemli.

İyi bir laptopa sahipsin. Bağlantı özellikleri epey güçlü.
Zorlanmadan her türlü bağlantıya sahip olabiliyorsun. Kablo çeşitliliği epey fazla çünkü.
Sorularına gelirsek.
-Monitörde mini DP olmadığı için mini DP to DP kablo gerekiyor ve senin için çok iyi olur çünkü G-Sync açabilirsin GPU üzerinden. (hatta bu bağlantı sana fazlasıyla yeter.)
-Type-C üzerinden de bağlantı yapabilirsin. Thunderbolt destekli kablo gerekiyor. Type-C to DP olacak kablo.
-Kaliteli dönüştürücüler üretiliyor artık sorun yaşamazsın fakat en son seçenek olsun.
-Son sorunu bilmiyorum hiç denemedim.

Sana şu monitör yeter. Sadede gelirsem, laptopta kullanacağın çıkışın kablosunun ucu monitöre girmesi için DP olmalı ya da HDMI ama DP daha önemli.

Hocam çok teşekkürler bilgilendirme için ilettiğin monitörü inceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı