Çözüldü HP Omen laptop oyunlarda düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nafizZ

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
1050ti
İşlemci
i7 7700h
Yaklaşık 1 aydır League of Legends de GPU kullanımı %20'yi geçmiyor hangi ayarlarda oynarsam oynayayım, bunu takip eden %20-30 civarlarında CPU kullanımı var ve özellikle Team fightlarda 40 50 FPS oynuyorum.
Sistem: HP Omen laptop.
1050 TI-16 GB RAM-i77700h

Çözüm
LoL'e bakmayın LoL'de no load sorunu var zaten. Diğer oyunlarda test edin.

Bu arada offset Voltage'leri -125'e alabilirsiniz. Apply'a basmayı unutmayın.
Temiz bir format attıktan sonra düzelttim kral %40-50`leri görmeye başladım tekrardan teşekkür ederim yardımların için.
Sıfırlamak işe yaramamıştı bu arada.
Yaklaşık 1 aydır League of Legends de GPU kullanımı %20'yi geçmiyor hangi ayarlarda oynarsam oynayayım, bunu takip eden %20-30 civarlarında CPU kullanımı var ve özellikle Team fightlarda 40 50 FPS oynuyorum.
Sistem: HP Omen laptop.
1050 TI-16 GB RAM-i77700h
ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Sorunu çözeriz.

ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Sorunu çözeriz.
1647430081474.png

1647430140394.png

Son düzenleme:
Fıvr sekmesinde ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından altındaki unlock adjustable Voltage'i işaretleyin. Açılan kısımlarından offset Voltage'i -110 yapın ve Apply'a basın. Aynı işlemi CPU Core'a da uygulayın.

Yardımın için teşekkür ederim fakat pek bir değişiklik olmadı ama eskisine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Yardımın için teşekkür ederim fakat pek bir değişiklik olmadı ama eskisine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
LoL'e bakmayın LoL'de No Load sorunu var zaten. Diğer oyunlarda test edin.

Bu arada Offset Voltage'leri -125'e alabilirsiniz. Apply'a basmayı unutmayın.

LoL'e bakmayın LoL'de no load sorunu var zaten. Diğer oyunlarda test edin.

Bu arada offset Voltage'leri -125'e alabilirsiniz. Apply'a basmayı unutmayın.
Temiz bir format attıktan sonra düzelttim kral %40-50`leri görmeye başladım tekrardan teşekkür ederim yardımların için.
Sıfırlamak işe yaramamıştı bu arada.

Çözüm

Geri
Yukarı