HP Omen RTX 2060 oyunlarda düşük performans veriyor

Alineaera

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HP- Omen 15 ek serisi laptop sahibiyim. Ekran kartı kullanımım %40-60 arasındaydı. Bu yüzden düşük FPS'ler alıyordum. NVIDIA Denetim Masası'ndan performansa çekmek, güç durumunu yüksek performans moduna almak gibi işlemler yaptım. Kullanım yine ara sıra düşüyor. Önceki 1650'li laptopumda aldığım FPS'leri bunda alamıyorum. 150'den 45'e düşüyor aniden, sonra 70 FPS'lere çıkıyor kendi kafasına göre.

CPU: i5 - 10300H.
GPU: RTX 2060 mobil--- Max Q ya da Max-P versiyonu değil.
Bellek: 32 GB RAM.

Aşağıya şu anda GTA V'den aldığım ekranı koyuyorum. Sıcaklıkla ilgili olduğunu düşünenler için, 20 dakika sonraki sıcaklıklar bunlar. Sıcaklıklar 45-50 arasındayken de aynı sorun vardı. Sıcaklık sorunu olduğunu sanmıyorum ve soğutucu kullandığım zaman 70-75 maksimum görüyorum işlemci sıcaklığı olarak. Sorunun ne olduğunu bulamıyorum.

Örneğin GTA'daki grafik ayarlarını tüm ayarlarla denedim değişmiyor. Yani Ultra da oynasam da Low da oynasam da FPS düzgün değil. 1650 hıgh ayarlarda 90 FPS ve civarı görüyordum bundaki sorunu anlayamadım.

Dosya Ekleri

• GTV.png
    GTV.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca yalnızca GTA için geçerli değil. Örneğin Valorantta orta ayarlarda 200 bandındayım ama Saints Row - Rogue Company gibi oyunlarda da low-high fark etmeksizin 70-60 falan alıyorum. Halbuki 1650 ile Rogue company de sabit 150 alıyordum en yüksek 150 desteklıyordu oyun.
Pilde oynarsanız performasınız kısıtlanır prize takıp oynayın farkı göreceksiniz.
Özür diliyorum tabi ki Prizde diyecektim

Ayrıca yalnızca GTA için geçerli değil. Örneğin Valorant'ta orta ayarlarda 200 bandındayım ama Saints Row - Rogue Company gibi oyunlarda da Low-high fark etmeksizin 70-60 falan alıyorum. Halbuki 1650 ile Rogue Company de sabit 150 alıyordum en yüksek 150 desteklıyordu oyun.

Benim dediğimi uygula hemen düzelir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı