HP Pavilion 15-DK0013NT laptopa NVMe SSD takılınca boot edilemiyor

0nurKavak

Kilopat
Yer
Ataşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, uzun süredir takip ettiğim halde yazma ihtiyacı yıllar sonra doğdu :)

HP Pavilion 15-DK0013NT bilgisayarımda bulunan dahili 1 TB mekanik diskin yanında gelen 128 GB'lık NVMe M.2 SSD arızalanınca hiçbir araştırma yapmadan, sadece fiyat avantajından dolayı İtopya'dan XPG 512 GB SX8100 sipariş ettim. Büyük heyecanla kutuyu açtım, gaza gelip yanında gelen termal pedi olan soğutucu bloğu da M.2'ye yapıştırdım. Gelin görün ki... SSD bilgisayarı gördü lakin Boot ya da BIOS ekranına gidemiyorum, kalıyor öyle. SSD'yi çıkarınca direkt geçiş yapıyor.

Uyumsuzluktan dolayı iade etmem ayrı dert, soğutucu plakayı yamultmadan çıkarmayı beceremedim ve deforme olduğu için iade alacaklarını düşünmüyorum. Akıl fikrinize muhtacım, sevgiler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    630,3 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210218_232417.jpg
    IMG_20210218_232417.jpg
    166,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

HP Pavilion 15-DK0013NT bilgisayarımda bulunan dahili 1 TB mekanik diskin yanında gelen 128 GB'lık NVMe M.2 SSD arızalanınca hiçbir araştırma yapmadan, sadece fiyat avantajından dolayı İtopya'dan XPG 512 GB SX8100 sipariş ettim. Büyük heyecanla kutuyu açtım, gaza gelip yanında gelen termal pedi olan soğutucu bloğu da M.2'ye yapıştırdım. Gelin görün ki... SSD bilgisayarı gördü lakin Boot'ya da BIOS ekranına gidemiyorum, kalıyor öyle. SSD'yi çıkarınca direkt geçiş yapıyor.

Uyumsuzluktan dolayı iade etmem ayrı dert, soğutucu plakayı yamultmadan çıkarmayı beceremedim ve deforme olduğu için iade alacaklarını düşünmüyorum. Akıl fikrinize muhtacım, sevgiler.
Boot edilecek diski değiştirin.
İlla bir ekran geliyordur o yazıdan önce.
Bios'u açmaya çalışın eğer gelmiyorsa.

İlla bir ekran geliyordur o yazıdan önce.
Bios'u açmaya çalışın eğer gelmiyorsa.
Zaten sorunum ssd'yi takınca bios'a ya da boot ekranına gelememem. bastığım an hp logosunun altındaki gibi yazı geliyor, uzunca beklememe rağmen devamı gelmiyor.

HP Pavilion 15-DK0013NT bilgisayarımda bulunan dahili 1 TB mekanik diskin yanında gelen 128 GB'lık NVMe M.2 SSD arızalanınca hiçbir araştırma yapmadan, sadece fiyat avantajından dolayı İtopya'dan XPG 512 GB SX8100 sipariş ettim. Büyük heyecanla kutuyu açtım, gaza gelip yanında gelen termal pedi olan soğutucu bloğu da M.2'ye yapıştırdım. Gelin görün ki... SSD bilgisayarı gördü lakin Boot ya da BIOS ekranına gidemiyorum, kalıyor öyle. SSD'yi çıkarınca direkt geçiş yapıyor.

Burada görüldüğü gibi Adata düşük kalite olan spectek nandlar kullanıyor. Bozuk olarak fabrikadan çıkmış olabilir.

Burada görüldüğü gibi Adata düşük kalite olan spectek nandlar kullanıyor. Bozuk olarak fabrikadan çıkmış olabilir.
Selamlar, az buçuk farkındayım bu durumun lakin derdim ciddi verilerimi burada saklamak değildi. Windows'ta görünüyorken asıl sorun bu mu? Emin değilim.
Bir umuttu yaşatan insanı :( Çözüm önerisi olan yok mudur?
Çözüldü. XPG/ADATA SX8100 modeli bilgisayarla uyumsuzmuş. İtopya'ya iade ettikten sonra uygun fiyata Sandisk 500GB 3D Ultra M2 modelini alıp geçtim. Günlük kullanım için gayet yeterli diyebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı