HP Pavilion 15-DK2059NT harici GPU'yu kullanma

Kanekiyi severim

Hectopat
Daha fazla  
Bugün yeni laptop aldım:
https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...eASk_8Xf-bRHjD9zTukaAr6LEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Laptop FreeDOS olarak geldi. Kurulumunu ve tüm sürücülerini kurdum ama hala daha DxDiag'da Intel Graphics gözüküyor. Ekranın yanındaki oluşturucu kısmındaysa RTX 3050 Ti gözüküyor ama performansta Intel Graphics'i kullanıyor. RTX 3050 Ti nasıl ana ekran kartı yapabilirim?

Dipnot: Aygıt yöneticisinde ekran kartı gözüküyor

Bugün yeni laptop aldım:
https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...eASk_8Xf-bRHjD9zTukaAr6LEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Laptop FreeDOS olarak geldi. Kurulumunu ve tüm sürücülerini kurdum ama hala daha DxDiag'da Intel Graphics gözüküyor. Ekranın yanındaki oluşturucu kısmındaysa RTX 3050 Ti gözüküyor ama performansta Intel Graphics'i kullanıyor. RTX 3050 Ti nasıl ana ekran kartı yapabilirim?

Dipnot: Aygıt yöneticisinde ekran kartı gözüküyor
İlk öncellikle merhabalar NVIDIA denetim masasını açıp dediğim ayarları yapıp tekrar deneyebilir misiniz?
3D ayarlarına gelip Yüksek NVIDIA işlemcisi seçilmeli, ardından sağ kısımdan program ayarlarına gelip hangi oyun için yapacaksanız .exe dosyasını ekleyin. Ardından ona da Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçin. Uygula tuşuna basın. Sonrasında oyuna girin ve deneyin bakalım yapacak mı.

Bu arada cihazınızda MUX switch bulunmadığı için dahili grafiği çıkartamazsınız. Bunu da eklemiş olayım.​

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    226,4 KB · Görüntüleme: 12
  • unknown (1).png
    unknown (1).png
    226,4 KB · Görüntüleme: 17
Hayırlı olsun hocam. Dxdiag'ta öyle görünmesi normal. Masaüstü kullanımlarında güç tasarrufu için Intel Graphics'i, performans gereken işlerde ve oyunlarda ise RTX 3050 Ti'yi kullanacaktır. İsterseniz bir oyunda denebilirsiniz. Yani bir sıkıntı yok :)

Hayırlı olsun hocam. Dxdiag'ta öyle görünmesi normal. Masaüstü kullanımlarında güç tasarrufu için Intel Graphics'i, performans gereken işlerde ve oyunlarda ise RTX 3050 Ti'yi kullanacaktır. İsterseniz bir oyunda denebilirsiniz. Yani bir sıkıntı yok :)
Genellikle HP cihazlarda oyunda APU'yu kullanmaya çalışıyor bazen o yüzden ben ne olur ne olmaz yapılabilecek şeyleri gönderdim.

Genellikle HP cihazlarda oyunda APU'yu kullanmaya çalışıyor bazen o yüzden ben ne olur ne olmaz yapılabilecek şeyleri gönderdim.
Öyle olursa görev yöneticinde RTX'i kullanmadığını görürsen başlattan ayarları aç sisteme gir ekranda grafik ayarlarından harici veya dahili diye seçebilirsin. 👍

Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için arkadaşın dediği gibiymiş boş yere uğraştırmış olduk sizi de tekrar teşekkür ederim.

Hayırlı olsun hocam. DxDiag'ta öyle görünmesi normal. Masaüstü kullanımlarında güç tasarrufu için Intel Graphics'i, performans gereken işlerde ve oyunlarda ise RTX 3050 Ti'yi kullanacaktır. İsterseniz bir oyunda denebilirsiniz. Yani bir sıkıntı yok :)

Aynen dediğiniz gibi teşekkür ederim iyi akşamlar efendim.

Geri
Yukarı