HP Pavilion 15 laptop çok ısınıyor

zSakura

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar HP Pavilion 15 laptopum var GT840M ve i5 4. nesil işlemci var normalde benchmarklarda ekran kartı sıcaklığı maksimum 54 oluyordu artık 70'e kadar çıkıyor. İşlemci de en son 80 gördüm kapattım bilgisayarı bu sorunu nasıl halledebilirim? Ve bu ısınma sorunu bilgisayara zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar HP Pavilion 15 laptopum var GT840M ve i5 4. nesil işlemci var normalde benchmarklarda ekran kartı sıcaklığı maksimum 54 oluyordu artık 70'e kadar çıkıyor. İşlemci de en son 80 gördüm kapattım bilgisayarı bu sorunu nasıl halledebilirim? Ve bu ısınma sorunu bilgisayara zarar verir mi?
Normal sicakliklar arkadasim kafaya takilacak bir sey yok.

Hocam adı üstünde laptop bu. İsterseniz termal macunları değiştirebilirsiniz. Pek bir fark yaratmaz ama.

90'un üstüne çıkmadıkça pek sorun olmaz diye düşünüyorum. 80-70 dereceler iyidir. Termal macun sürer ve iç temizlik yaparsanız, biraz daha azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı