HP Pavilion 15, Windows 10 Geç boot sorunu

Emre Kart

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Benim sorunuma gelicek olursak, Windows 10 rezervesi ile 29 temmuz sabahı Windows 10'a yükseltme yaptım. Windows 8.1'de boot süresi 10-8 sn. arası olurken, Windows 10'da dakikaları buluyor. Cihazı açtıkdan sonra kendine gelmeside zaman alıyor. Bunu nasıl çözebilirim.
Cihazın modeli:
  • HP PAVILION 15-P015ST
@Recep Baltaş , @Ali Güngör Ağabeylerim yardımlarınıza ihtiyacım var

Son düzenleme:
Başlangıçtaki uygulamalar sistemi açılışta çok yoruyor olabilir. Gereksiz hizmetlerde bu çerçevenin içine alınmalı. Bide büyük oranla windows 8.1'de msconfig'den gelişmiş önyükleme bölümünde işlemci sayın 1 gözüküyor. En yüksek değer yapmanı tavsiye ederim.

Başlangıçtaki uygulamalar sistemi açılışta çok yoruyor olabilir. Gereksiz hizmetlerde bu çerçevenin içine alınmalı. Bide büyük oranla windows 8.1'de msconfig'den gelişmiş önyükleme bölümünde işlemci sayın 1 gözüküyor. En yüksek değer yapmanı tavsiye ederim.
İşlemci sayısı değiştir. Açılış 5-10 sn. hızlandı diyebilirim. Ama hâla yavaş açılıyor. :(

Aynı sorun bende ki Hp 1309st de vardı.
En başta Windows update üzerinde ekran sürücülerini güncellemiştim.Sorunun ekran kartı sürücülerinde olduğunu düşündüğümden Hp nin sitesinden Windows 8.1 için olan sürücüyü indirip kurdum.Takribi açılması 3-4 dk yı bulan sistem 30 sn civarlarında açılır oldu.Windows 8.1 de ise bu süre asla 15 sn yi geçmiyordu.

Yükseltme yaptıktan sonra temiz kurulum yapın ve güncel sürücüleri yapımcının sitesinden indirip kurun. Sorununuz büyük ihtimal çözülecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı