HP Pavilion dv-6 Mac Kurma

zakirhasan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. HP Pavilion dv-6 kullanıyorum. Ve saf MAC OS X kurmak istiyorum.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 430 @ 2.27GHz (4 CPUs), ~2.3GHz
RAM: 4096MB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 230M
(Display Memory: 2741 MB
Dedicated Memory: 986 MB
Shared Memory: 1755 MB )

Bu özelliklerde bir PC'ye kurmak mümkün müdür ? Ona göre satın alıp kurmak istiyorum. Eğer kurarsam stabil biçimde çalışır mı ?

Evet kurabilirsin ama kurulumu zor diyorlar onu araştırmalısın. Bu arada ramını 6 gb yaparsan daha iyi olacagını düşünüyorum eğer bütçen varsa 8gb ram al derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok bilgisayar zaten hali hazırda kullanımda olduğum bilgisayar. Recep Baltaş'ın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu videodaki kurulumunu uygulamayı düşünüyorum. RAM yükseltme işini deneyeceğim öncelikle o zaman teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2*2 GB yani 4 GB RAM var şu anda pc'de. Bir tane 8 GB RAM alsam bu 10 GB olur mu ? Yani bilgisayarım 10 GB RAM'i destekler mi ?

Bir de SSD almayı düşünüyorum. Bilgisayarımın kendi Hard diski 320 GB. 128 GB bir SSD alsam kendi hard diskimi de cd romun olduğu yerden takabilme ihtimalim var mı ? Böyle şeyler yapılabildiğini duymuştum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Tek parça 8 GB RAM için anakart desteği var mı bakmanız gerek. SSD ile ilgili düşünceleriniz yapılabillir, ancak maliyetli bir operasyon olur.

Tek parça 8 GB RAM için anakart desteği var mı bakmanız gerek.
SSD ile ilgili düşünceleriniz yapılabillir. Ancak maliyetli bir operasyon olur.

Anakart'ın desteği olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? En fazla 8 gb destekliyor PC demek ki bir tane 4 gb alıp takacağız 6 gb olacak Bu kadar eski bir PC kullanınca insanın morali bozuluyor.

Son düzenleme:
4 GB Mac için yeterli. SSD'yi ise takabilirsiniz.
Aynı düşüncede değilim. zakirhasan benim gibi 5-10 sekme bazen bu sayı artabiliyor bir iki uygulama açınca 4 GB RAM yetmeyecektir. Şöyle bir şey var yakın zaman Mac OS X makineler donanım olarak yükseltildi. RAM en düşük makine 8 GB RAM ile beraber geliyor. 3-3,5 GB arasında sistem götürüyor. Sana kalan 500 MB tabi senin tercihin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…