HP Pavilion DV2500 "System CMOS Checksum bad" hatası

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bugün eski laptopu açtım ama HP logosu geldikten sonra 2 kez bip sesi çıkarıp bu ekranı gösteriyor. Sizce sebebi ne olabilir? Model: HP Pavilion DV2500.

Benim aklıma RAM arızası geliyor ama emin değilim.

20210609_103431.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girip saati ve tarihi düzeltin, BİOS ayarlarını F9 a basarak defaulta getirin onaylayıp çıkın.

Sistem yüklü diski BIOS'ta ilk sıraya alıp açmayı deneyin. Eğer ona rağmen aynı hatayı verir ise sistem kurmanız gerekecek. Ayarları defaulta getirdiğimiz için sistem yüklü diskin yeri değişmiş olabilir.

Sürücüleriniz 8.1 de var ise 8.1 kurabilirsiniz ama sürücüler en son Windows 7 ise Windows 7 kurmanızı öneririm. Ram kaç gb var bilmiyorum nette özelliklerinde 4 gb diyor.

Çıkartmaz, ben 2 GB RAM ile Ultimate 64 Bit kurup kullanıyorum masaüstüne. Siz 32 Bit kurun, sonra bilgisayarım sağ tık yapıp özelliklere girin. Performans ayarlarına girip menüler kayarak gelsin vs gibi görüntüdeki ayarlarla oynayarak biraz daha hızlandırın.

Bilgisayarıma Sağ tıkla. Özellikler deyin, Gelişmiş Sistem Ayarlarına girin, Gelişmiş ten Perofrmans a girin, resimdeki gibi tikli olsun. En üstteki kırmızı çizgi hariç bilgin olsun başka resimden aldığım için o öyle kaldı

Dosya Ekleri

• 13.PNG
    13.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Geri
Yukarı