HP Pavilion dv5-1130et ekran kartı değişimi

• Konuyu başlatan JT13
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 8B

JT13

Hectopat
Daha fazla  
Laptopu alalı yaklaşık 5 sene oldu olacak ve yavaş yavaş ben bitiyorum demeye başladı. Ama benim yeni bir laptop alacak bir olanağım yok. Şuan için o yüzden parça değişimine gidiyorum. Standart olarak laptop özellikleri;

» İŞLEMCİ

:
Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.20 GHz. 2 MB Cache Bellek T5900 İşlemci

» RAM
:
3 GB DDR2 800 Mhz. (Max.8 GB) Ram

» SABİT DİSK
:
250 GB SATA (5400 Rpm) HDD

» EKRAN KARTI
:
NVIDIA GeForce 9600M GT Max. 1791 MB
(Alıntıdır)

Bu şekilde ama ben daha iyi olsun, daha fazla götürsün diye üzerinde oynamalar yaptım ram yükselttim. Harddisk değiştirdim ve son olarakta ekranı bozulmuştu ve ekranı da değiştirdim. Diyeceksiniz belki bir sürü masraf yapmışsın yeni laptop alsaydın diye ama ben bu değişiklikleri 5 sene içinde yaptım o yüzden çok fazla bir masraf yapmış değilim aslında. Çoğu kişide bilir dv5 serisi ısınmasıyla meşhur. Onu artık takmıyorum bile kışın güzel oluyor kalorifer niyetine (fan sistemindeki termal macunları da yeniledim ısınma kesinlikle geçmiyor).

Gelelim asıl sorunuma: artık ekran kartı ben ölüyorum diyor. Son bir iki aydır ani fps düşüşleri donmalar yaşatmaya başladı ve sorum şu: acaba ekran kartını değiştirebilme imkanı var mı ? Gerçi içini açtığımda ekran kartı değilde çip olarak gördüm ama açıkçası böle değiştirebilme imkanım var mı bilmediğimden soruyorum.

Dizaynı o kadar kötü ki bu laptopun anakartın fotoğrafını çekmem için bütün laptopu sökmem gerekiyor arka kapak diye bir şey yok maalesef o yüzden internetten aratıp bulabildiğim en düzgün fotoğraflardan atıyorum.
556710697393.jpg

556710703956.jpg

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı