HP Pavilion dv5-1235et Mavericks Desteği

Croesus

Kilopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar Recep bey sağolsun yaptığı kılavuzlar sayesinde bilgisayarıma ML2'yi kurmayı başardım. Hatta ondan yazıyorum bu satırları :)

Sanallaştırmayı desteklemeyen bilgisayarlarda VM işe yaramıyor. Snow Leopard Kurdum bu yüzden ilk başta. Snow Leopard'dan başka çareleri yok sanırım benim gibi işlemcileri sanallaştırmayı desteklemeyen arkadaşların.

Yaptığım tek Upgrade HDD oldu 7200 Rpm Segate hdd taktım.
Neyse anlatmaya başlayayım

Laptop:Hp pavillion DV5 1235Et

nqkWSXR.png

Yaşadığım Sorunlar:

Unibeaste mavericks yükledim, bilgisayara taktım ve boot etmeye çalıştım. Saatlerce ekran şöyle kaldı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

*İlk başta hoparlörleri tanıtamadım ama internet üzerinden wodoohd (sanırım böyleydi) diye bir paket indirip kurdum düzeldi.

*İkinci olarak Broadcom wifi kartı halen tanımıyor. Bir çok kişide tanıtamamış sanırım. Bu yüzden vatan'dan edimax wifi usb aldım mac uyumlu, bilgisayara tanıtamadım :(
Edit: Şuan wifi kartımı tanıtmayı başardım :)
Eğer BCM4312 Kullanan varsa :!!!! BCM4312 / WIFI FULLY WORKING 10.8.2 !!!! - OSx86.net Hackintosh

İlk başta windows 7 kuruluydu ve iAtkosta gelen açılış ekranıyla mac'e giriyordum. Şimdi benim bilgisayarım EFI desteklemiyor. Clover'ı önermişsiniz, yüklemeye çalıştım ama Boot1 diye bir hata aldım. İnternette yabancı bir çocuk anlatıyordu ama yapamadım. Forumda bir arkadaş anlatmış ama unibeastle yüklemedim. iAtkos bu çözümünü anlayamadım. Flash belleği falan gösteriyordu terminale unibeastle ilgili bir yazılım vardı sanıyorum. Ben şuan Windows 7'yi sildim ML2 kullanıyorum. Memnunum ama uygulamalar mavericks istiyor. Mavericks'e güncellemem gerekli. Arkada indiriyorum şuan mavericks'i ama şunu söyleyeceğim benim bilgisayarım EFI desteklemiyor. Nasıl olacak ? MLU3 bile EFI destekli PC'ler için diyordu aklım çok karıştı :(

Üç dört haftadır bu konuyu araştırıyorum son bir hafta da Recep beyin videoları çok yardımcı oldu bana sağolsun. Dil ve anlatım yönünden zayıfım bunu kabul ediyorum. Rica ediyorum dil kullanımı için banlamayın :( Çünkü üç dört haftadır hiç bir şekilde yardım alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep beyin tavsiye ettiği Raw imajını deneyebilirsiniz ya da madem ki elinizde bir Unibeast yüklemesi var onu da deneyebilirsiniz. Yükleme sonrasında sistemin kurulduğu diske Chameleon bootloder yükleyerek sistemi açmanız mümkün olur. Hp laptoplar genellikle açılış için komut gerektiriyor. Başlangıçta;
-v -f cpus-1 npci=0x2000 ya da npci=0x3000 ve ekran kartınızı kext olmadan tanıtmak için GraphicsEnabler=Yes deneyin.
Bcm4312 wifi kartınızı tanıtmak için de yine yukarıda yazdığınız kexti yükleyin Mavericks'te çalışacaktır. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı