HP Pavilion Dv6-2155et Mac OS X Kurulumu

SLyFx

Hectopat
Merhabalar. Foruma yeni üye oldum.
Youtube üzerinden Recep Baltaş'ın videolarını izliyorum 2 gündür. Anlatımı ve bilgileri açısından kendisine imreniyorum :)
Konuya gelecek olursak HP Pavilion Dv6-2155et üzerinde gelen insydeh20 biosun çoğu ayarı kilitli. Ayarların yapılabilmesi için kilidin açılması gerekiyor. Bu forumda ve yabancı forumlarda biraz araştırma yaptım ama başka bilgisayarlar için unlock var hep. Bu model için olanı bulamadım. Ve açıkcası tam olarak da nasıl yapılacağını, ve sakıncalarını tam bilemediğim için yardım alma düşüncesine girdim.

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Düzenleme: Forumda bios konusunu göremedim, o yüzden buraya açma düşüncesine girdim. Eğer yanlış yere açtıysam şimdiden kusuruma bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olay benim bilgisayarımdada var. Bios-mods adı verilen bir siteden bakdım fakat Pavilion Dv6-6120st için bir unlock göremedim.

Ben yüklemeyi başardım dostum. VT ayarını enable yap ve boot ekranında " -v -x " yaparak devam et ama bende ML2'de lapic kernel adı verilen bir hata aldım. Eğer aynı hatayı alırsan facebook.com/pmecit adresime mesaj atabilirsin :)

Hocam o modelin aynı serisi 1229et var bende de Bios ayarları olmadığı için başka pc'nin boot ettiği usb de boot olmuyor. Arkadaş ta sanırım bunu anlatmak istiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı