HP Pavilion DV6 3100 Laptopa masaüstü ekran kartı bağlamak

schwero

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kullanmış olduğum laptop HP Pavilion DV6 3100 et modeli 2010 üretimli.
Bu modellerde 2 tane ekran kartı var, birisi;
Intel (HD) R graphics Revision 2 default laptopla gelen, diğeri ise AMD Mobility Radeon HD 5650.

HP'lerde kronik ısınma problemi var. FPS düşüşleri sıkıntımdan dolayı bir 6-7 ay kadar önce ekran kartının Chipseti değişti. Oyun açılınca 5 dk'ya kapanıyor ısıdan dolayı (Grafikler minimumda iken), işlemci sorunsuz şekilde çalışıyor. Ekran kartını FurMark programında stres teste sokunca 35-40 FPS'yi görüyorum lakin oyunlarda dakikada 2-3 kez 24 FPS altına iniyor. Malum dolar kuru yüksek ve bende A+ oyunlar oynamıyorum. Strateji oyunları League of Legends ve World of Tanks gibi oyunlar oynuyorum ve bu oyunlar üç aşağı beş yukarı 2GB RAM yiyen oyunlar.

İşlemci > Intel Core i5 460M
Code Name > Arrangale
Package > Socket 989 rPGA

Anakart > Hewlett-Packard
Model > 144A 65.2E
SouthBridge > HM55

RAM DDR3 4 GB (8'e kadar destekliyor)

Bilgisayarda PCI EXpress 16 var ve destekliyor. Anakartı açıp bakmadım ama model numarasından Intel'in sitesinden karşılaştırdım.

Merak ettiğim kısım ise: laptopuma masaüstü ekran kartı takmayı planlıyorum. PCI Express 16 varsa her ekran kartını takabilirsin diye yorumlar var internette, lakin işlemcim 4. nesil ve ben sistemi darboğaza sokmadan keyifli oyun oynayabileceğim orta ayarlarda(60-100 FPS) hangi masaüstü ekran kartını takabilirim.
GeForce GTX 660 2GB veya Radeon HD 7850 2GB ya da daha iyi bir kart takabilir miyim? Yer sıkıntısından dolayı sadece rami 8 yapabilirim.
Resimdeki istatistikleri fiyat performansıyla oynanabilir orta düzey ve yüksek düzey birkaç ekran kartı tavsiyesi bekliyorum sizlerden.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemcin birinci nesil yani egpu için masrafa girme boşuna.
2. nesilden itibaren 4 haneli rakam kullanılmaya başlandı i serisi işlemcilerde ve o sayının ilk hanesi nesli belirtiyor.
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı