HP Pavilion DV6 C04ST Klavyeye Sıvı Teması

SelhanH

Hectopat
Daha fazla  
22/03/17, saat 9 civarlarında klavyemin numpad bölümüne yaklaşık 5 yemek kaşığı çay döküldü (şekersiz), hemen fişi çekip laptopu ters çevirdim (batarya kullanımda değildi), sonrasında üzerini iyice kuruladım ve içine fazla bir sıvı kacmadığını anladım. Çünkü yüzde 90'ı ben ters çevirince masaya dökülmüştü. Laptopu çalıştırdım ve sorun yoktu sistem düzgün klavye düzgün çalışıyordu. 1.5 saat gibi bir süre laptopu kullandım ve "v, c, 3 gibi tuşlar ve touchpad" çalışmaz oldu birden. Kapattım ve bu akşam 18'e kadar bekledim kuruması için. Sonra açtım laptopu ve sadece left shift tuşunun hemen sağında bulunan "<, >" tuş basılı kalmaya başladı arada. Dedim ki tam kurumadı galiba, kapatıp 4 saat daha bekledim yani totalde 24 saat gibi bir süre bu sefer de BIOS uyarı sesi sürekli ötüyordu. Araştırdım ve güç kaynağı problemi olduğunu öğrendim. Tavsiyesi olan veya yardım edebilecek varsa çok mutlu olurum.

Deneyim ve bilginiz var ise bilgisayarı açın. Klavyeyi söktükten sonra da bir güzel temizleyin. Sıvı teması yer eden yerleri iyice temizledikten sonra sorun devam ediyor ise buraya yazabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı