HP Pavilion G6-1290ET İşletim Sistemi Önerisi

David M. Boren

Hectopat
Daha fazla  
HP Pavilion G6-1290ET modelli bir laptopum var.
Bu makineye işletim sistemi olarak ne önerirsiniz?
Bilgisayarda "Web Development" işleriyle uğraşıyorum!
Not: Şuanda Windows 8.1 var ancak bazen windows logosunda takıldığı zamanlar oluyor. Bundan dolayı başka bir işletim sistemi kurmak istiyorum. Sanıyorum ki bu işletim sistemi makineyi zorluyor...
Ürün özelliklerim;

İşlemci: Intel Core i5-2430M 2.4 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.0 GHz.) 3 Mb Cache Bellek İşlemci
Ram: 6 GB DDR3 1333 MHz
Sabit Disk: 500 GB Samsung 850 EVO SSD
İşletim Sistemi: Şuanda Windows 8.1 (Varsayılan: FreeDos)
Ekran Karti: AMD Radeon HD 6470M 1 GB Paylaşımsız Ekran Kartı
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem donanımlarından en iyi verimi Windows 10 x64 işletim sisteminden alırsınız. Düşünmeden Windows 10 x64 Home 1703 kurun.
Öncelikle yanıtınızdan dolayı teşekkürler.
Bundan bir kaç yıl öncesinde Windows 10 Pro ve Home Sürümlerini denedim, makinenin açılışı yavaştı hemde SSD olmasına rağmen 8.1'i kurunca daha hızlı açılmaya başlamıştı. Ama tabi bu bir kaç yıl öncesi belki şuan Windows 10 oturmuştur ve düzelebilir umuduyla tavsiyelerinizi dinleyeceğim.
Ama hangisini indireceğime karar veremedim. Google da "Windows 10 x64 Home 1703" şeklinde aratınca;
Windows 10 Creators Update 1703 Download • Windows ISO
Microsoft'un kendi sitesi çıktı, ama buradan hangisi benim için uygundur. Hiç birinde Home yazmıyor, anlayamadım açıkçası.

Teşekkürler, saygılarımla...

Home ve Pro şeklinde .iso dosyası inecek kurulumda siz seçeceksiniz. Microsoft Media Creation Tool ile .iso dosyasını edinmenizi öneririm.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Bu yazılımda iki adet seçenek çıktı;
  • Wimdows 10
  • Windows 10 Home Single Language
Bilgisyarım için uygun sürümü indir kutusu onaylı durumdayken "Windows 10 Home Single Language" sürümünü öneriyordu ben de onu indiriyorum. Ama aklıma bir soru takıldı. Driverlar ?
Hp'nin sitesinde(HP Yazıcılar, Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlar ve Diğer Ürünler İçin HP Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği) benim makinem için Windows 10 driverları yok!
Driverları nasıl halledeceğim?

Teşekkürler...

Windows Update sürücülerin çoğunu tespit edip otomatik olarak yükleyecektir. Ek olarak Intel Update Ulity yazılımı ile Intel grafik kartı sürümünü ve chipset sürücülerini güncelleyebilirsin. İkincil grafik kartı sürücünü AMD'nin sitesinden yükleyebilirsin.

Windows Update sürücülerin çoğunu tespit edip otomatik olarak yükleyecektir. Ek olarak Intel Update Ulity yazılımı ile Intel grafik kartı sürümünü ve chipset sürücülerini güncelleyebilirsin. İkincil grafik kartı sürücünü AMD'nin sitesinden yükleyebilirsin.

Son olarak "Driver Booster" gibi yazılımları önerir misiniz? Yoksa elle manuel olarak kurmak daha mı doğrudur?

Üçüncü parti otomatik sürücü güncelleme yazılımlarını önermiyoruz. Manuel olarak donanım kimliğini aratarak bulmanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı