HP Pavilion G6 2204ST Laptop AMD ekran kartı devreye girmiyor

AlperenS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, HP paviliyorn G6 2204ST markalı bir dizüstü bilgisayara sahibim, bilgisayara format attım, orijinal sitesinden Driver'lerini tek tek elle güncelledim, eski sürümüyle de, yeni sürümüyle de denedim. Ne yaparsam yapayım AMD grafik kartını devreye girmiyor, aygıt yöneticisinde sorun teşkil eden durum yok, sistem sürekli Intel Graphics 4000'i kullanıyor. Onu devre dışı bırakıyorum, microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı'na geçiyor, BIOS'tan ayarlanabilecek bir ayarda yok, rica etsem bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba, bu seride kronik bir sorundur. Ekran kartinizi ya değiştirmeniz yara reballing yaptırmanız gerekiyor. 200 -300tl arası masraf tutar. Sakin isitma diye tabiredilen işlemi yaptirmayin.

Çok teşekkür ederim, en son çare o idi zaten. Bundan yakınan çok insan var, reballing den sonra deneyimlerimi paylaşırım.

Reball sonrasi sorunsuz kullanirsiniz.

Cihazı bir bilgisayarcıya götürdüm, bilgisayarcı "eğer ekran kartı arızalı olsaydı bilgisayara görüntü gelmezdi" dedi. Bu bilgisayara bir ara format atmıştım, o formatta yazılımını nasıl yüklediğimi hatırlamıyorum ama ekran kartı çalışıyordu. Bayağı kullandık bir sorun olmadı, bir sonraki formatta aynı sorunu yine yaptı. Bu yazılımsal olabilir mi acaba, ekran kartı modeli 7670M diye geçiyor ben bu sürücüyü yüklüyorum. Siz daha iyi bilirsiniz, bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

hacı bndede bu sorun var napıcam acil satcam cunku laptopu ????
Cihazı bir bilgisayarcıya götürdüm, bilgisayarcı "eğer ekran kartı arızalı olsaydı bilgisayara görüntü gelmezdi" dedi. Bu bilgisayara bir ara format atmıştım, o formatta yazılımını nasıl yüklediğimi hatırlamıyorum ama ekran kartı çalışıyordu. Bayağı kullandık bir sorun olmadı, bir sonraki formatta aynı sorunu yine yaptı. Bu yazılımsal olabilir mi acaba, ekran kartı modeli 7670M diye geçiyor ben bu sürücüyü yüklüyorum. Siz daha iyi bilirsiniz, bana bu konuda yardımcı olur musunuz?
??

Hacı bndede bu sorun var napıcam acil satacağım cunku laptopu?

Sorunun yazılımsal olduğuna adım gibi eminim, ama sorunu çözebilecek, ekipmana, yeterli bilgiye ve kabiliyete sahip değilim, yazılım mühendisleri ancak bu sorunu çözebilir. Bence sat, ama uğraşıcam dersen sen bilirsin, bu sorunu yaşayan tek sen değilsin, normalde ana kartta olan bir parçayı Windows fark etmediği için ya da yanlış yüklediği için sorun yaratıyor. O parçanın ne olduğunu öğrenebilsem manuel yükleyeceğim ama öğrenemiyorum. Bu soruna yazılımcılarda el atmadığına göre yapacak bir şey yok sat ASUS, Acer ve Lenovo markalarından birini al. Casper, HP ve Dell'den uzak dur.

Sorunun yazılımsal olduğuna adım gibi eminim, ama sorunu çözebilecek, ekipmana, yeterli bilgiye ve kabiliyete sahip değilim, yazılım mühendisleri ancak bu sorunu çözebilir. Bence sat, ama uğraşıcam dersen sen bilirsin, bu sorunu yaşayan tek sen değilsin, normalde ana kartta olan bir parçayı Windows fark etmediği için ya da yanlış yüklediği için sorun yaratıyor. O parçanın ne olduğunu öğrenebilsem manuel yükleyeceğim ama öğrenemiyorum. Bu soruna yazılımcılarda el atmadığına göre yapacak bir şey yok sat ASUS, Acer ve Lenovo markalarından birini al. Casper, HP ve Dell'den uzak dur.

Sorun basit 8.1 kuruyorsun 7670'in 8.1 versiyonunu indir çözülüyor bir nebze zaten 8.1 versiyon driver 300 mb Win 10 260 falan olması lazım çok eski sürüm windowslardada oluyordu artık olmuyor tek çare 8.1

Yeni konular

Geri
Yukarı