HP Pavilion G6 laptopa 64 Bit format atılmıyor

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar HP Pavilion G6 2212ET model laptopum var. 64 Bit format atarken mavi ekran hatası alıyorum. Mavi ekran saliselik geliyor ve reset atıyor. Ayrıca Windows 8.1 32 Bit ve Windows 10 32 Bit format da atamıyorum. Windows 7 32 Bit Professional atabiliyorum. Sebebini bulamadım bir türlü. Özellikler: i5 4210M Radeon HD 7670M 500 GB 7200 RPM HDD 8 GB RAM. RAM değiştirdim HDD değiştirdim ama sonuç değişmedi. BIOS güncellemesi de yaptım. Yabancı forumlarda da araştırdım bir çözüme ulaşamadım. Ayrıca Windows XP kurunca Wi-Fi çalışırken Windows 7'de Wi-Fi'ye bağlanıyor ama sitelere giriş yapamıyorum. Ethernet ile de oyun oynatıyor ama tarayıcıda yine internete girmiyor. Wi-Fi kartını değiştirdim yine olmadı. Çıkardım yine problem devam ediyor. Temiz kurulum da yaptım sonuç değişmiyor. Her türlü mavi ekran alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar HP Pavilion G6 2212ET model laptopum var. 64 Bit format atarken mavi ekran hatası alıyorum. Mavi ekran saliselik geliyor ve reset atıyor. Ayrıca Windows 8.1 32 Bit ve Windows 10 32 Bit format da atamıyorum. Windows 7 32 Bit Professional atabiliyorum. Sebebini bulamadım bir türlü. Özellikler: i5 4210M Radeon HD 7670M 500 GB 7200 RPM HDD 8 GB RAM. RAM değiştirdim HDD değiştirdim ama sonuç değişmedi. BIOS güncellemesi de yaptım. Yabancı forumlarda da araştırdım bir çözüme ulaşamadım. Ayrıca Windows XP kurunca Wi-Fi çalışırken Windows 7'de Wi-Fi'ye bağlanıyor ama sitelere giriş yapamıyorum. Ethernet ile de oyun oynatıyor ama tarayıcıda yine internete girmiyor. Wi-Fi kartını değiştirdim yine olmadı. Çıkardım yine problem devam ediyor. Temiz kurulum da yaptım sonuç değişmiyor. Her türlü mavi ekran alıyorum.

UEFI kurulum mu yapıyorsunuz legacy mi? Legacy'deyse Rufus programında MBR seçmelisiniz harddisk bölümü olarak, bu problem yaratıyor olabilir UEFI ise de GPT bölümü deneyin.

Aynı sorun bende de var hocam. Konu açtım. Bende ki laptopun hdd de 64 bit vardı çalışıyordu anakartı değiştirince temiz bir kurulum yapayım dedim 64 bit yüklenmedi. 32 bit bile yüklenmedi. Rufus ta denemediğin kalmadı dvd ye yazdırdım oda olmadı. Tek kurulan sistem Windows 7 32 bit eski sistem. Başka işletim sistemi yüklenmiyor.
Ram değiştirdim hdd değiştirdim hiç bir şekilde çözüm bulamadım biosta zaten fazla Bi ayar yok herşeyi denedim. Çözüm yok

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    31,4 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı