HP Pavilion G6 Oyunlarda ekranda yatay çizgiler çıkması

Aexsimu

Centipat
Bilgisayarım HP Pavilion G6 model bir laptop. Bundan 4 ay önce bilgisayarıma format attım ve formattan sonra daha önceden çok rahat bir şekilde yüksek grafiklerde oynayabildiğim oyunlarda FPS düşüşü ve ekranda yatay çizgiler çıkması gibi bir problem yaşıyorum. Bu çizgiler çıktığında zaten halihazırda düşmüş olan FPS daha fazla düşüyor ve 5-10 arası FPS falan alıyorum.
Böyle olunca bilgisayarımı tamir için bilgisayarcıya verdim. Bana ekran kartımın çipinde arıza olduğunu söylediler ve çip tamiri yaptılar ancak yine olmadı. Aynı problem olmaya devam ediyordu, ilk götürdüğüm bilgisayarcı yapamayınca başka bir bilgisayarcıya götürdüm ve onlar da aynı şekilde ekran kartımın çipinde arıza olduğunu söylediler. İlk başta çip tamirini denediler ancak olmadı yine daha sonra çıkma bir ekran kartı çipi taktılar ve ekran kartım 2 GB'ken 1GB'a düştüğünü fark ettim. Bilgisayarım elime gelince ve hala aynı problem devam ediyor.
Problemin neden olduğunu bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim, şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım HP Pavilion G6 model bir laptop. Bundan 4 ay önce bilgisayarıma format attım ve formattan sonra daha önceden çok rahat bir şekilde yüksek grafiklerde oynayabildiğim oyunlarda FPS düşüşü ve ekranda yatay çizgiler çıkması gibi bir problem yaşıyorum. Bu çizgiler çıktığında zaten halihazırda düşmüş olan FPS daha fazla düşüyor ve 5-10 arası FPS falan alıyorum.
Böyle olunca bilgisayarımı tamir için bilgisayarcıya verdim. Bana ekran kartımın çipinde arıza olduğunu söylediler ve çip tamiri yaptılar ancak yine olmadı. Aynı problem olmaya devam ediyordu, ilk götürdüğüm bilgisayarcı yapamayınca başka bir bilgisayarcıya götürdüm ve onlar da aynı şekilde ekran kartımın çipinde arıza olduğunu söylediler. İlk başta çip tamirini denediler ancak olmadı yine daha sonra çıkma bir ekran kartı çipi taktılar ve ekran kartım 2 Gb'ken 1Gb'a düştüğünü fark ettim. Bilgisayarım elime gelince ve hala aynı problem devam ediyor.
Problemin neden olduğunu bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim, şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 849908

VRAM çipleri arızalı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı