HP Pavilion Gaming 15-CX0040NT 'Soğutucu Önerisi'

techreformer

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. HP Pavilion Gaming sahibiyim. Oyunlarda işlemci bazen 90 dereceyi geçiyor ve haliyle bu durumdan pek memnun değilim. Laptop çok ince ve soğutması yetersiz. Sistem ve donanımı aşağıda ki gibidir:

Core i5 8300H 2.3GHZ-16 GB-1TB+128SSD-15.6"-GTX1050 4 GB-W10

Aynı zamanda laptopun ısı/hava akışı şöyle:

1.png
2.png

Alttan alıyor üstten atıyor sanırım.

Bu cihaza nasıl bir soğutucu almak lazım. Cihaz yeni bir cihaz. Daha 1 aylık. Boşta ve yükteyken çok ısınmıyor fakat yüksek grafik isteyen bir oyunda aşırı derecede ısınıyor. Dediğim gibi 90 dereceyi geçiyor.

Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

bunu kullanmıştım 5/10 derece arasında sıcaklık etkisi oluyor

90 derece normal.
Ekran kartı 90 ise sıkıntı.

Ekran kartı 90 olmuyor.İşlemci o düzeylere geliyor.Açıkçası bileşenlere zarar verir diye korkuyorum.

bunu kullanmıştım 5/10 derece arasında sıcaklık etkisi oluyor

Bu cihaz üzerinde mi kullandınız ?

Teşekkür ediyorum ama tabi ki uzun kullanımda bir soğutucu şart olur diye düşünüyorum.Şu ana kadar herhangi bir performans düşüşü veya başka birşey görmedim ısındığında fakat insanı ister istemez rahatsız ediyor.Cihaz ufak ve ince biraz bu sebepten ötürü çok ısınıyor sanırım.

Herhangi bir önerisi olan var mı arkadaşlar soğutucu için.Isı / hava akımı farklı olduğundan her soğutucu uymaz diye düşünüyorum.

Tx Red Alert 11-17
Şu tarzda bir soğutucu işini görür bende aynı laptop sahibiyim iyi performans için ya yükselticeksin altına 1-2 cm bişey koyucaksın yada bunu alıcaksın ben aldım biraz ses oluyo tabi ama soğutmadan yana problem yok, sıcaklığı 85 e bile çok nadir çıkıyo.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı