HP Pavilion Gaming 15 DK0005NT sıfırlama sonrası düşük internet hızı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu sorunu bugün yaşamaya başladım. Bilgisayarımda Windows kaynaklı bir hata yaşıyordum ve uzun süredir format atmak istiyordum. Bende bilgisayarı ayarlardan sıfırladım. Yaklaşık yarım saat sonra bilgisayarın kurulumunu bitirdim ve Driver'ları yüklemeye başladım. Ancak İnternet hızım ciddi bir düşüş yaşamıştı. Superonline fiber kullanıyorum ve sıfırlamadan önce indirme hızım 6mb/sn idi. 40-55MBPS arasında dalgalanıyordu hız testinde. Gönderme hızım ise 20-30MBPS arasındaydı. Sıfırlamadan sonra ise Speedtest sitesine girip test ettim. İlk 3 saniyede indirme hızım 55-60MBPS civarında başlıyor ve ardından yüksek bir düşüş yaşıyor. Pingim 9 gösteriyor onda sıkıntı yok. Gönderme hızım ise tam bir rezalet olmuş durumda. 1Mbps civarı geziyor. İnternet'im yavaşladı mı diye merak ettim ancak telefondan hız testi yapınca 40Mbps indirme, 22Mbps gönderme hızı sonuçlarını verdi. Bilgisayarım HP Pavilion Gaming 15 DK0005NT. Ağ ile ilgili tüm sürücüleri sitesinden ve aygıt yöneticisinden güncelledim. Ardından olmadı diye bu sefer USB bellek ile temiz format attım. Tüm diski biçimlendirdim. Aynı şeyleri yine yaşadım ve sonuç aynı. Bu yazıyı uzun tuttuğum için çok özür dilerim. Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :D.

internet hizi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı