HP Pavilion M9130 sisteme ekran kartı önerisi

selcukkara

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, sitede yeniyim. Yardıma ihtiyacım var.

2008 model "HP Pavilion M9130" masaüstü bilgisayarım var. İlk aldığım zaman Vista idi, bir ara XP sonradan formatlayıp Windows 10 32 Pro geçtim, zamanla ekran kartım ne yazık ki yandı. ASUS NVIDIA GeForce 8500 GT vardı. Ben de ekranı anakarta taktım, sorunsuz çalışıyor. Aslında ama tabii geçişler çok yavaş ve oyun da hiç desteklemiyor. Gerçi oyun sever birisi değilim ama bu yavaşlıktan çok sıkıldım, yeni bir ekran kartı almak istiyorum.

Ama profesyonel bir fikre ihtiyacım var, piyasadaki en ucuz ASUS markalardan birisini alsam sistemle çakışma olur mu? Mesela: ASUS GeForce GT710 1GB GDDR5 32Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da gibi.

Ekstra bilgi: Aslında RAM SD 2DDR ama ben önceden de 2 DDR aldım. Şu an sistem 4 DDR ama Q6600 işlemcime uygun bir ekran kartı almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Ürünün burada özellikleri var, yardımcı olur diye atıyorum: Icecat: Ücretsiz ürün bilgileri sağlayan açık ürün kataloğu

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240, R7 250, R7 260X veya GTX 750 Ti önerebilirim ama GTX 750 Ti ile biraz darboğaz yaşayabilirsin. Ne için kullanacağına bağlı. Yavaşlık işlemci ve RAM'den kaynaklıdır ve tabii depolama biriminden işlemciyi değiştirip bir SSD takarsanız bilgisayarınız hızlanır. Erkan kartının bilgisayar hızını etkileyeceğini düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı