HP Pavilion R7-4800H laptop performansı bir günde düştü

burak3422

Yoctopat
Daha fazla  
Bir önceki gün canavar gibi oyun oynadığım laptopum şu an bildiğin LoL'ü bile kaldırmıyor.
Sadece oyunlarda değil chromda bile kasıyor bekletiyor saçma şekilde.
Ekran kartını driverlarını kaldırıp yenıdren kurdum.
Kaspersky ile tarattım virüs çıkmadı.

Laptopum şu:
HP Pavilion dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD IPS, AMD Ryzen 7-4800H, 16 GB RAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD, GeForce GTX 1660 Ti Max-Q, FreeDOS, 24D44EA.

Kafayı yiyeceğim garantisi var ama hafta sonu olduğu için ulaşamıyorum HP teknik desteğe.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Güç seçenekleri bir şekilde değişmiş olabilir mi? Yüksek performans yerine, güç tasarrufu moduna falan geçmiş olabilir sistem.

Öncelikle HD Tune ile HDD ve SSD'nizi sağlam mı diye test edin. Eğer hepsi yeşilse ve oyunda kasma problemleri oluyorsa NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performanslı NVIDIA grafik işlemciyle oyunları çalıştırın.(Şarja takılı değilse performans düşecektir.)
Windows güncelleştirmelerden driverlarınızı güncel değilse güncelleyin.
Bunlardan hiçbiri çözüm olmazsa temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

laptoplu alalı 6 ay oldu aldığımın 2. ayında Youtubede video izlerken tak diye donup kalıyordu ne klavye ne mouse kontrol edemiyordum. Aradım HP yi yeniden kurulum yaptık 2-3 ay olmadı bişey ama geçen günlerde gene oldu işlemcide bi fabrika hatası olabilir diye düşünüyorum ben
Güç seçenekleri bir şekilde değişmiş olabilir mi? Yüksek performans yerine, güç tasarrufu moduna falan geçmiş olabilir sistem.
baktım hocam dengelide

Dengeliden yüksek performansa alıp oyundaki sonucuna bir bak bence. Son mesajında bahsettiğin gibi bir durum varsa servise göndermek iyi olur. Belki donanım belki değil ama can sıkıcı durum.

Öncelikle HD Tune ile HDD ve SSD'nizi sağlam mı diye test edin. Eğer hepsi yeşilse ve oyunda kasma problemleri oluyorsa NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performanslı NVIDIA grafik işlemciyle oyunları çalıştırın.(Şarja takılı değilse performans düşecektir.)
hocam şuan HD tune indirdim bakıyorum inan laptopu alalı 6 ay oldu 2 kere yeniden kurdum
anlamadığım nokta ise
yaptım hocam hepsi yeşil hiç kırmızı yok şimdi nvidia denetim masasına bakıcam

Son düzenleme:
BIOS güncellemesi yaptınız mı? Pavilion ec serisinde donup kalma sorunu giderildi. Bir de işlemci sıcaklığına ve frekansına bakınız. Ani pik yaptığı içinde donabilir veya frekans çok düşük olabilir.

Geri
Yukarı