HP Pavillion 15-e056st 8.1 Güncellemesinden Sonra Fan Belirli Aralıklarla Dönüyor

Emre YAZICI

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Hp Pavilion 15-e056st laptop kullanıyorum. Bilgisayar Windows 8'idi ve bende 8.1'e güncellemeye hiç yanaşmıyordum. Geçenlerde bilgisayarı kardeşime verdim o da kurcalarken 8.1 güncellemesini kabul etmiş. Bilgisayarı elime aldığımda 8.1 olmuştu ve fan problemi başlamıştı. Windows 8'deyken bilgisayar hep sessizdi, sadece oyun oynarken ya da Android Stduio'da uygulama yazarken kısacası performans gerektiren durumlarda fanı hızlandırıp işlemci frekansını yükseltirdi. Bundan dolayı da ses çıkardı fakat şimdi öyle değil.
Tam olarak ölçmedim ama sanırım 15 dakikada bir fanı hızlandırıyor, yaklaşık 20 saniye sonra tekrar yavaşlatıyor ve bu sürekli oluyor, isterse bilgisayarda hiçbir şey açık olmasın yine aynı şey oluyor.

Ben belki çözüm olur diye BIOS güncellemesi yaptım fakat çözüm olmadı. Acaba sürücüler ile ilgili bir problem olabilir mi? Windows 8'de çalışan sürücüler 8.1' de çalışmayabilir ya da uyumsuzluk gösterebilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimdeki Windows 8 sürümü OEM, acaba orjinal Windows 8.1.3 indirsem elimdeki lisans anahtarı ile lisanslayabilir miyim? @samet67671

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı