HP teknik servis, laptoptaki sorunu düzeltebilir mi?

bbb1

Decapat
HP laptop "The selected boot device failed. Press enter to continue" hatasını veriyor. Düzeltebilirler mi? SSD değiştirip Windows yüklerler mi? Laptopu alalı 1 ay oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan bir ayar değiştirdiniz mi? Sistem boot edebilecek bir sistem diski veya işletim sistemi bulamıyor çünkü. Belki BIOS'ta boot ayarları değişmiştir. Servis düzeltir fakat o durum uzadıkça uzayabiliyor, yapabiliyorsanız kendiniz çözmeye çalışın.

BIOS'tan bir ayar değiştirdiniz mi? Sistem boot edebilecek bir sistem diski veya işletim sistemi bulamıyor çünkü. Belki BIOS'ta boot ayarları değişmiştir. Servis düzeltir fakat o durum uzadıkça uzayabiliyor, yapabiliyorsanız kendiniz çözmeye çalışın.
Sorun Debian kuruduktan sonra laptopu flaştan başlatırken oluyor ve çözülmüyor. Bu yüzden göndereceğim.

O zaman SSD değişimi veya parça değişimi olarak değil de "Windows kurulumu yapmanızı istiyorum" şeklinde bir istekle gönderebilirsiniz. Ancak bunu klasik mahalle bilgisayarcılarının da yapacağını düşünüyorum, hatta biraz uğraşsanız siz bile yaparsınız.

O zaman SSD değişimi veya parça değişimi olarak değil de "Windows kurulumu yapmanızı istiyorum" şeklinde bir istekle gönderebilirsiniz. Ancak bunu klasik mahalle bilgisayarcılarının da yapacağını düşünüyorum, hatta biraz uğraşsanız siz bile yaparsınız.
Sorun Windows kurulumu değil flaşın sorunsuz olmasına rağmen hata vermesi. Ayriyeten farklı flaş da Boot menüsünde görünmüyor.

Son düzenleme:
Ha anladım şimdi, sorunsuz olduğuna tamamen emin misiniz (BIOS ayarları da dahil)? Çünkü eğer doğru yazdırdıysanız Flash'a ve dediğim gibi ayarlarda da doğruysa açılması gerekir.

Ha anladım şimdi, sorunsuz olduğuna tamamen emin misiniz (BIOS ayarları da dahil)? Çünkü eğer doğru yazdırdıysanız Flash'a ve dediğim gibi ayarlarda da doğruysa açılması gerekir.

Ayarlar doğru. Önce Secure Boot hatası verdi bu ayarı kapattım sonra da ilk mesajımda ki hatayı verdi. Flash başka laptop da çalışıyor.

Peki garanti laptopu aldığımda otomatik başlamış oluyor mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı