Çözüldü HP V24 75Hz monitör maksimum 72Hz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YasoYasoo

Hectopat
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Elimde HP V24 75Hz 1ms FreeSync bir monitör var fakat Radeon Settings'den en fazla 72 Hz ayarlayabiliyorum. Ayrıca Radeon Settings'de FreeSync ayarı devre dışı görünüyor. Monitörün menüsünde de bununla ilgili bir seçenek bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Elimde HP V24 75Hz 1ms FreeSync bir monitör var fakat Radeon Settings'den en fazla 72 Hz ayarlayabiliyorum. Ayrıca Radeon Settings'de FreeSync ayarı devre dışı görünüyor. Monitörün menüsünde de bununla ilgili bir seçenek bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

30 Hz üstü fark olmayınca hissedilmiyor. Uğraşmayın oyüzden.

evet farkı bende hissedebiliyorum 60 ile 75 arasında bariz olmasa da bir fark var, her kullanıcı bunun farkında olmayabilir. neyse bu konuya takmıyorum zaten benim için önemli olan freesync. onu bir türlü aktif edemedim. bu konuda yardım edebilecek biri var mı ?
ha bu arada 75 hz olayını başka bir nvidia ekran kartı ile deneyince olduğunu fark ettim. bu durumda benim ekran kartında mı bir sorun olmuş oluyor ?
not: şuanda idareten vega 8 apu kullanıyorum (ryzen 3 2200g) doğrusu apu hakkında internette 75hz,freesync gibi konularda pek bir detay bulamadım. acaba apu olduğu için diye mi bir düşünüyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı