HP Victus 15-FA1037NT sürücüleri nereden bulunur?

semihteke

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus 15-FA1037NT

FreeDOS olarak satın aldım ve donanımdan zerre anlamasam da Windows 11 kurabildim fakat kurarken kablosuz olarak bağlanmama izin vermedi, Ethernet girişi de yoktu. İnternet olmadan kurdum ve sürücüler yokmuş anladığım kadarıyla kendim kurmalıyım.
İnternet gözükmüyor, Wi-Fi sekmesi yok yani. Ses vs de yok örneğin. Önce interneti halletsem geri kalanları bir şekilde indireceğim edeceğim de internet gözükmüyor hiç.

Driver bulup yan laptoptan indirip, flasha atıp ana bilgisayara aktarıp kurmayı denedim fakat olmadı. Sonraki sonraki vs ilerleyip kuruyorum ( yani sanırım kuruyorum ) ama bir şey değişmiyor. Doğru driver mı kuruyorum ondan da emin değilim.
Doğru driverları nereden bulur ve nasıl kurabilirim? Yardımınıza ihtiyacım var.

HP Victus 15-FA1037NT

FreeDOS olarak satın aldım ve donanımdan zerre anlamasam da Windows 11 kurabildim fakat kurarken kablosuz olarak bağlanmama izin vermedi, Ethernet girişi de yoktu. İnternet olmadan kurdum ve sürücüler yokmuş anladığım kadarıyla kendim kurmalıyım.
İnternet gözükmüyor, Wi-Fi sekmesi yok yani. Ses vs de yok örneğin. Önce interneti halletsem geri kalanları bir şekilde indireceğim edeceğim de internet gözükmüyor hiç.

Driver bulup yan laptoptan indirip, flasha atıp ana bilgisayara aktarıp kurmayı denedim fakat olmadı. Sonraki sonraki vs ilerleyip kuruyorum ( yani sanırım kuruyorum ) ama bir şey değişmiyor. Doğru driver mı kuruyorum ondan da emin değilim.
Doğru driverları nereden bulur ve nasıl kurabilirim? Yardımınıza ihtiyacım var.

Buradan indirebilirsiniz hocam. HP'nin kendi sitesi bende buradan indirdim.

Hocam model bu mu?

Hocam aslında model FA1037NT, kodu da 7P8K8EA.
HP sitesinde 7P8K8EA girdiğimde bu attığınız linkteki model çıkıyor. Ama yani bu o zaman bilemiyorum ki. Zaten şöyle de bir gariplik var. Kutuda yazan model ile Amazon'da yazan model aynı ve HP'nin resmi sitesinde de RAM 8 gözüküyor diye ek 8 GB RAM aldım ama bilgisayar da 16 GB RAM çıktı. Bir halt anlamadım ben bu işten.

Hocam aslında model FA1037NT, kodu da 7P8k8EA.
HP sitesinde 7P8k8EA girdiğimde bu attığınız linkteki model çıkıyor. Ama yani bu o zaman bilemiyorum ki. Zaten şöyle de bir gariplik var. Kutuda yazan model ile Amazon'da yazan model aynı ve HP'nin resmi sitesinde de RAM 8 gözüküyor diye ek 8 GB RAM aldım ama bilgisayar da 16 GB RAM çıktı. Bir halt anlamadım ben bu işten.

Hocam aynı driverları kullanmasından kaynaklı olabilir. RAM meselesini bilemiyorum ama keşke bende de olsaydı :D

Hoc
Buradan indirebilirsiniz hocam. HP'nin kendi sitesi bende buradan indirdimhoca

Buradan indirebilirsiniz hocam. HP'nin kendi sitesi bende buradan indirdim.
Hocam anlamadım ki. Tamamını indirmem mi gerekiyor. İndirirsem de yan laptoptan flasha atıp sonra bilgisayara aktarıp kurarsam olur mu ? Onu denedim mesela ses yok laptopta , açılmıyor da 0 kalıyor. 1 tane ses sürücüsü var onu flashtan atıp kurdum ama bir şey de değişmedi anlamadım ki. Wifi işini halletsem gerisi gelecek. Ağ ile ilgili 6 tane , wlan ile ilgili 2 tane var. Biri çalışmıyor oradaki linklerin. Bir wlan iniyor ama diğerine indir dediğimde hiçbir şey de olmuyor. Hepsi inmeden çalışmıyor mu vs.
Kafam allak bullak oldu.

Hocam aynı driverları kullanmasından kaynaklı olabilir. RAM meselesini bilemiyorum ama keşke bende de olsaydı :D
Hocam bunu aldım , hem burada hem HP sitesinde 8 GB yazıyor ama bana gelen kutudaki etikette 16 yazıyor , baktım özelliklerden cidden 16.
600 lira verip aldığım 8 GB ram g*tümde patladı afedersin. 1x16 varsa 16+8 yaparım en kötü de muhtemelen 8+8.
Cidden çok garip.

Hoc.

Hocam anlamadım ki. Tamamını indirmem mi gerekiyor. İndirirsem de yan laptoptan flasha atıp sonra bilgisayara aktarıp kurarsam olur mu? Onu denedim mesela ses yok laptopta, açılmıyor da 0 kalıyor. 1 tane ses sürücüsü var onu flashtan atıp kurdum ama bir şey de değişmedi anlamadım ki. Wi-Fi işini halletsem gerisi gelecek. Ağ ile ilgili 6 tane, WLAN ile ilgili 2 tane var. Biri çalışmıyor oradaki linklerin. Bir WLAN iniyor ama diğerine indir dediğimde hiçbir şey de olmuyor. Hepsi inmeden çalışmıyor mu vs.
kafam allak bullak oldu.

Hocam bunu aldım, hem burada hem HP sitesinde 8 GB yazıyor ama bana gelen kutudaki etikette 16 yazıyor, baktım özelliklerden cidden 16.
600 lira verip aldığım 8 GB RAM g*tümde patladı affedersin. 1x16 varsa 16+8 yaparım en kötü de muhtemelen 8+8.
Cidden çok garip.

Hocam ben başka bilgisayardan yalnızca internet driverlarını flash yardımı ile bilgisayara kurmuştum sonra internete bağlanınca geri kalanını normal indirmiştim. Ayrıca daha önce hiç Amazon'dan alışveriş yapmadım bu yüzden pek bilgi sahibi değilim. Bir de eğer yapmadıysanız söyleyeyim driver dosyasını açmanız gerekli kurmak için açıyorsanız fakat hala devam ediyorsa benim fikirlerim tükendi. Eğer çok rahatsız oluyorsanız Amazon'un gönüllü iade sistemi varmış oradan iade edip başka bir laptop tercih edebilirsiniz fakat iade detaylarını bilmiyorum sadece orada yazıyor en azından gördüğüm kadarıyla.

Hocam ben başka bilgisayardan yalnızca internet driverlarını flash yardımı ile bilgisayara kurmuştum sonra internete bağlanınca geri kalanını normal indirmiştim. Ayrıca daha önce hiç Amazon'dan alışveriş yapmadım bu yüzden pek bilgi sahibi değilim. Bir de eğer yapmadıysanız söyleyeyim driver dosyasını açmanız gerekli kurmak için açıyorsanız fakat hala devam ediyorsa benim fikirlerim tükendi. Eğer çok rahatsız oluyorsanız Amazon'un gönüllü iade sistemi varmış oradan iade edip başka bir laptop tercih edebilirsiniz fakat iade detaylarını bilmiyorum sadece orada yazıyor en azından gördüğüm kadarıyla.

Dümdüz linkten ağ kısmındaki 6 driverı flasha atıp, ana laptopta açıp sonraki sonraki diye gidip kuruyorum değil mi? Ekstra bir işlemi var mı ki? Daha sonrası restart falan mı atmalıyım?

Geri
Yukarı