Bine gelecek olan HP Victus 15 alınır mı?

Şöyle bir örnek vereyim Sons of The Forest gibi basit bir oyunu bile Ultra ayarlarda açamıyor bu cihaz yüksek ayarlardada 30 40 FPS.

3050 zaten 2023-2024 de çıkan AAA oyunları Ultra da açamaz, high da akıcı oyun deneyimi olmaz. Zaten Power limit kronik sorunlu Victus cihazlarda.

Hocam neden bu sistemi aldınız ki? Meraktan soruyorum.
eski laptobumda 540m ekran kartı vardı mecburiyetten yani 3050nin bukadar kötü olduğunu aldıktan sonra üstüne üstlükte 45 watt limiti olduğunu ve throttlestop ile kaldırılmadığını öğrendikten sonrada başımdan aşşağı kaynar sular döküldü bence satılırken bu cihazlarda power limit var denilmeli

Eski laptopumda 540M ekran kartı vardı mecburiyetten yani 3050'nin bu kadar kötü olduğunu aldıktan sonra üstüne üstlükte 45 watt limiti olduğunu ve ThrottleStop ile kaldırılmadığını öğrendikten sonra da başımdan aşağı kaynar sular döküldü bence satılırken bu cihazlarda Power limit var denilmeli.

Kesinlikle katılıyorum diğer forumlarda bu konular açılmış zaten bir göz atın derim.

Eski laptopumda 540M ekran kartı vardı mecburiyetten yani 3050'nin bu kadar kötü olduğunu aldıktan sonra üstüne üstlükte 45 watt limiti olduğunu ve ThrottleStop ile kaldırılmadığını öğrendikten sonra da başımdan aşağı kaynar sular döküldü bence satılırken bu cihazlarda Power limit var denilmeli.

Ah be hocam:( yakın zamanda değiştirirsiniz umarım :)

Hocam yanılmıyorsam Ryzen 5 7535HS ile Ryzen 7 7735HS benzer üretim sürecine sahip, bu segmentte Intel'ya da 7640HS gibi işlemcili modelleri almak daha mantıklı olmaz mı?

AMD daha mantıklı hocam. Oda alınır ama bu fiyat bandında en iyi F/P ürün.

AMD daha mantıklı hocam. Oda alınır ama bu fiyat bandında en iyi F/P ürün.

Hocam AMD mantıksız demedim sadece Ryzen 5 7535 HS mantıklı mı onu bilemedim, zira 6nm ve zen 3+ mimarisi ısınmayı seviyor, keza işlemci gücü isteyen yerlerde de hem rakip Intel hem de zen4 kulllanan 7640HS'den geride kalıyor bu yüzden demiştim.

Geri
Yukarı