HP Victus 15 RTX 4050 oyunlarda düşük FPS

batu2631

Hectopat
Arkadaşlar HP Victus 15 modeli RTX4050 i513500H 16 GB RAM'li bir laptop kullanıyorum 5 aydır ve aşağıya çok kısa videolar koyacağım. Ben normal zamanda OBS kullanmıyorken bile böyle sorunlar yaşıyorum. Öncelikle driverlerin hepsini Windows Update'den yaparım ve ondan sonrasında GeForce Experience'tan driverimi güncel tutarım. Yazılımsal bir sorun olabileceğini düşünmüyorum DDU ile kaç kez sürücüyü temizleyip tekrar kurdum, League Client'i yüksek performanslı NVIDIA işlemcisine ayarladım ama yok çözemiyorum. LoL oynarken Alt Tab attığım anda bazen 144 Hz alamıyorum 60 90 100'de falan geziyor aşırı kasıyor gram zevk alamıyorum ve bu hep olmuyor bazı zamanlar alt tab atınca loldede sorun olmuyor ben normalde çok rahat Alt Tab atıp her işi yapardım 1050 Ti'li daha düşük sistemimde bile bu olmuyordu. Şu anki PC'de Apex gibi ağr bir oyunda bile olmuyor ben bunu nasıl çözeceğim kaç kez format attım çözülmüyor ne yapacağım ben. Windows 11 kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

bazenleri lolde antrenman moduna girip fpsi limitsize alınca 650 700 fps veren laptopun böyle yapması çok saçma değil mi

genel olarak lolde yaşıyorum bu sorunu takılıyor sürekli 60 70 90lara düşüp diğer oyunlarda olmadı

Son düzenleme:
Arkadaşlar HP Victus 15 modeli RTX4050 i513500H 16 GB RAM'li bir laptop kullanıyorum 5 aydır ve aşağıya çok kısa videolar koyacağım. Ben normal zamanda OBS kullanmıyorken bile böyle sorunlar yaşıyorum. Öncelikle driverlerin hepsini Windows Update'den yaparım ve ondan sonrasında GeForce Experience'tan driverimi güncel tutarım. Yazılımsal bir sorun olabileceğini düşünmüyorum DDU ile kaç kez sürücüyü temizleyip tekrar kurdum, League Client'i yüksek performanslı NVIDIA işlemcisine ayarladım ama yok çözemiyorum. LoL oynarken Alt Tab attığım anda bazen 144 Hz alamıyorum 60 90 100'de falan geziyor aşırı kasıyor gram zevk alamıyorum ve bu hep olmuyor bazı zamanlar Alt Tab atınca loldede sorun olmuyor ben normalde çok rahat Alt Tab atıp her işi yapardım 1050 Ti'li daha düşük sistemimde bile bu olmuyordu. Şu anki PC'de Apex gibi ağr bir oyunda bile olmuyor ben bunu nasıl çözeceğim kaç kez format attım çözülmüyor ne yapacağım ben. Windows 11 kullanıyorum.

Bazen LoL'de antrenman moduna girip FPS'i limitsize alınca 650 700 FPS veren laptopun böyle yapması çok saçma değil mi?

Genel olarak LoL'de yaşıyorum bu sorunu takılıyor sürekli 60 70 90'lara düşüp diğer oyunlarda olmadı

Çözüm bulabildin mi? Söyler misin çözdüysen

Çözüm bulabildin mi? Söyler misin çözdüysen
kanka kendı kendine cozuldu anlamadıgım şekilde bak şey yap sadece windows11 i temiz kur ondan sonra windows updateyi yap sürekli güncelleştirmeleri denetle güncelleme yok diyene kadar sonra geforce experienceden ekran kartını güncelle onun dışında driver güncelleme uygulaması falan kullanma

Geri
Yukarı