HP Victus 16 donma ve yavaşlık

Hocam bende i3 1115G4'lü laptop da var. Yani bunun yanında oldukça basit bir sistem o. Windows 10 yüklü ve ister istemez ikisini yan yana kıyaslayınca sanki bu 2 GB RAM ile Windows'u ayakta tutmaya çalışıyor gibi menülerdeki tavrı. Tamam oyun performansı vs. güzel ama ben sürekli dosyalar arasında geçiş yapmak zorunda kalıyorum işten dolayı ve beni kanser ediyor. 30 FPS'de oyun oynamak gibi gerçekten. Eski laptoptan buna geçince harbi sinir oldum.
Windows 10 kullandığım APU sistemim ile Windows 11 dizüstü bilgisayarımı dikkatlice karşılaştırdığımda fark ettim bu durumu. Ya biz bir şeyi eksik yapıyoruz ya gerçekten sistemde kötü bir sorun var.

Windows 10 kullandığım APU sistemim ile Windows 11 dizüstü bilgisayarımı dikkatlice karşılaştırdığımda fark ettim bu durumu. Ya biz bir şeyi eksik yapıyoruz ya gerçekten sistemde kötü bir sorun var.

Aynen öyle hocam. Forumlarda söylenen her şeyi denedim. Performans modları, onu kapat, bunu aç vs. hiçbir şey işe yaramıyor. Temiz kurulum yaptım ondan da hayır yok. Kesinlikle yazılımsal bir sıkıntı var nasıl düzeltilmemiş anlamak mümkün değil. Çok belli olmayan bir şey olsa tamam diyeceğim ama belli başlı sistemlerde demek ki problem yaşanıyor. Bindim işlemcim AMD acaba onunla Windows 11 arasında bir yazılım uyuşmazlığı mı var? MUX Switch'den dahili ekran kartını kapattım. Şu an sistem normal olarak da GTX4060'ı kullanıyor yarın böyle deneyeceğim bir düzelme olursa demek ki dahili ekran kartı ve Windows 11 arasında bir yazılımsal sıkıntı var.

Aynen öyle hocam. Forumlarda söylenen her şeyi denedim. Performans modları, onu kapat, bunu aç vs. hiçbir şey işe yaramıyor. Temiz kurulum yaptım ondan da hayır yok. Kesinlikle yazılımsal bir sıkıntı var nasıl düzeltilmemiş anlamak mümkün değil. Çok belli olmayan bir şey olsa tamam diyeceğim ama belli başlı sistemlerde demek ki problem yaşanıyor. Bindim işlemcim AMD acaba onunla Windows 11 arasında bir yazılım uyuşmazlığı mı var? MUX Switch'den dahili ekran kartını kapattım. Şu an sistem normal olarak da GTX4060'ı kullanıyor yarın böyle deneyeceğim bir düzelme olursa demek ki dahili ekran kartı ve Windows 11 arasında bir yazılımsal sıkıntı var.
Herkes Windows 10'a geçtiğinde bizim inatla 7 veya 8.1 kullanmamız gibi bir durum bu. Herkes zorunlu olarak 11'e geçerken biz 10 kullanmaya devam edeceğiz. Driver sorununu çözüp, 10 kullanmak daha mantıklı geliyor bana.

Windows 11 bug'lu sistem. Windows 10 kurulan bilgisayarda problem yaşamamanız normal. Ayrıca CMD kodlarıyla işletim sisteminin bozuk dosyaları onarmaya çalış ve %temp% klasörde gereksiz önbellek dosyalarını temizle.

Windows 11 Bug'lu sistem. Windows 10 kurulan bilgisayarda problem yaşamamanız normal. Ayrıca CMD kodlarıyla işletim sisteminin bozuk dosyaları onarmaya çalış ve %temp% klasörde gereksiz önbellek dosyalarını temizle.

Orijinal Windows 11 kullanıyorum aynı marka Victus 16 ama 4050 ve Ryzen 5 7000 series versiyonu ve hiç öyle sıkıntılar yaşamadım yani Windows'tan olacağını sanmıyorum.

@KyzeVl bende aynı bilgisayarı kullanıyorum. Aynı sıkıntı bir kere yaşadım o da kullandığım kulaklık ses yazılımla alakalıydı. Bu arkadaşta kullandığı yazılımla alakalı sorun yaşıyor.

@KyzeVl bende aynı bilgisayarı kullanıyorum. Aynı sıkıntı bir kere yaşadım o da kullandığım kulaklık ses yazılımla alakalıydı. Bu arkadaşta kullandığı yazılımla alakalı sorun yaşıyor.

Bende de arada oyunlar 50 FPS yiyor, hoparlör çalışmıyor falan, bakıyorum driver güncellemesi gelmiş güncelliyorum hemen düzeliyor.

Geri
Yukarı