HP Victus 16 işlemcisi Mafia 3 oynarken 100 dereceyi görüyor

dovah6134

Femtopat
Daha fazla  
RTX 4070, AMD R7 7840HS işlemcili laptopumda oynadığım Mafia III oyununda CPU sıcaklığım 100 dereceyi görüyor. İşin ilginç yanı CPU kullanımı yüzde 50 falan. GPU sıcaklıklarım mükemmel her oyunda. Victus kullanıcılarında aynı sorunları yaşayan var mı?

RTX 4070, AMD R7 7840HS işlemcili laptopumda oynadığım Mafia III oyununda CPU sıcaklığım 100 dereceyi görüyor. İşin ilginç yanı CPU kullanımı yüzde 50 falan. GPU sıcaklıklarım mükemmel her oyunda. Victus kullanıcılarında aynı sorunları yaşayan var mı?
gerekirse size tavsiyem işlemciniz dar boğaz yapmayacaksa GHz ve voltaj değerlerini düşürün aksi takdirde 100 derecelik sıcaklık işlemciye zarar verecektir

İşlemci turbosunu kapadın mı ?
hayır, nasıl yapıldığını bilmiyorum.

gerekirse size tavsiyem işlemciniz dar boğaz yapmayacaksa GHz ve voltaj değerlerini düşürün aksi takdirde 100 derecelik sıcaklık işlemciye zarar verecektir
öyle ama gerçekten mafia 3 gibi bir oyunda (definitive edition bile değil) yüzde 50 kullanımda 100 derecelik ısının oluşması beni tedirgin etti donanımsal bir problem olabilir mi diye

Hayır, nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Öyle ama gerçekten Mafia 3 gibi bir oyunda (Definitive Edition bile değil) yüzde 50 kullanımda 100 derecelik ısının oluşması beni tedirgin etti donanımsal bir problem olabilir mi diye.

Sorun işlemcide değil işlemcinin yeterli soğutulamaması. bunun sebebi laptopun markasıda değil sorun laptopta bu işlemcinin olması. adamlar para kazanmak için işlemcinin kralını koymuşlar ama sıcaklığı hiç düşünmemişler sonuçta laptopa taş çatlasa küçücük 2-3 tane fan sığar ne kadar soğutabilir? %50 kullanımda 100 dereceye ulaşıyorsa %100 hiç tahmin bile etmek istemiyorum.

AMD işlemciler için nasıl bilmiyorum ama benim işlemcimde de durum çok farklı değil, açıkçası soğutması güzel olsun diye HP'ye fazladan para verip almak ve bu dereceleri görmek hoş değildir maalesef. HP Victus 16 kasası için soğutması iyi diyorlardı bu dereceleri gördüğünü duymamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı