HP Victus 16 RTX 3060 TDP değerinin düşmesi

Inpextor

Femtopat
Daha fazla  
Daha önce de bir başlık oluşturmuştum ama herhangi bir çözüm bulamamamıştık kullandığım RTX 3060 (95W) ve Ryzen 5 5600H işlemcili Victus 16 modelinde yer yer düşük. GPU watt çekimi problemleri yaşıyorum. Bundan kaynaklı da FPS'im çok düşüyor. Ne denediysem düzeltemedim; sorun cihazdan mı kaynaklı yoksa oyun optimizaysonundan mı kaynaklı anlayamadım. Deadloop, Hogwarts Legacy, Dying Light 2 de çok büyük sıkıntı yaşıyorum. Deadloop'da oyun 70-75 watt civarına takılıp inanılmaz düşük FPS veriyor birkaç kere normal değerleri verdi ama tekrar 70-75 civarlarında kaldı. Hogwarts Legacy'de oyunun başlarında herhangi bir problem yoktu ama Hogwarts'a girince FPS yerleri gördü yine. Dying Light 2'de de nedense 15 dk ararlarda yine 70-75watt civarlarından kalıyor, oyunu açıp kapayınca da normale dönüyor. Cihazda birçok ayar denedim ama bir işe yaramadı. (Dying Light 2'deki FPS değişiminin olduğu yerde oyunu kapatıp tekrar açmıştım ondan önce 15-20 dk civarı oynamıştım oyunu)(bir arkadaş CPU'nun Dynamic Boost'u kapattığını söylemişti ama daha sonra da yazan olmadı.)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    3 MB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    2,8 MB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    2,6 MB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    2,6 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu ayarları yapın öncelikle pil kısmını mutlaka tam performan ayarlayın ve şarjda oynayın altınada soğutucu koyun ve yüksek olsun hava akışı rahat olması için aynı sorunlar bendede vardı uzun araştırmalar yaparak çözdüm oyunun kendisinde optimizayson sorunu var zaten ama ben sabir 60-100 arası fps alıyorum drop oylayını yok ayarları yapınca nvida denetim masasında. aynı laptop bende mevcut.

Geri
Yukarı